ÖZEL - "Eğer büyük takımlardan transfer teklifi gelirse..."

11 Ekim 2017 11:28- Son Güncelleme - 11 Ekim 2017 11:28
Google news abonelik

AJANSSPOR ÖZEL - TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu forması giyen Erce Kardeşler, Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programında Emrah Karalinç ile İlker Koç’un sorularını yanıtladı. Erce, takımdaki geleceği, planlamaları ve Milli Takım hedefi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erce Kardeşler’in Radyospor’da yaptığı özel açıklamalar şu şekilde:

"Bir Cengiz, bir Çağlar gibi iyi yerlerde olmak istiyorum"

"Bir Cengiz, bir Çağlar gibi iyi yerlerde olmak istiyorum"

Altınordu olarak sene sonlarına doğru açılan bir takımız. Son haftalarda tempomuz yükseliyor. Bu sene erken başladık. İyi bir giriş yaptığımızı düşünüyorum. Çok iyi çalıştık. Her sene üzerine koymaya çalışıyoruz. Umarım devamı da gelir. Maç oynadıkça gelişiyorsunuz. Hiç maç oynamazsanız kalecilikte gelişemezsiniz. Kalecilere de zor şans geliyor. Geçen sene 31 maç oynadım. Özgüven ve tecrübe birleşince daha iyi başlangıç yaptım. Kendimi en iyi şekilde hazırlayıp bir Cengiz, bir Çağlar gibi iyi yerlerde olmak istiyorum.

Berke ve Erce arasındaki anlaşma hakkında…

Berke ve Erce arasındaki anlaşma hakkında…

Geçen sene sözleşmemi uzatmaya gitmiştim. Başkanımız bana çok yardımcı oldu. Berke ile birlikte eşit şans yakalayacağımızı söylemişti. Ben de bunu olgunlukla karşıladım. Benim de bu kulübe bir borcum var. Zaman zaman oynamayarak da bir şeyler öğrenebilirsiniz. Kendimi geliştireceğimi düşündüğüm için burada kaldım. Berke’den ya da Ali’den de öğreneceğim şeyler var. Sürekli oynamak elbette bir gelişim. Başkanımız böyle bir şey söyledi, ben de olumlu bir tepki verdim. Berke oynarken de onu keyifle izliyorum.

"Milli Takım’a sürekli çağrılmayı hayal ediyorum"

"Milli Takım’a sürekli çağrılmayı hayal ediyorum"

Her Türk gencinin olduğu gibi A Milli Takım’da oynama hayalim var. Sürekli çağrılsam yeter. Tabi ki oynamak çok özel. Sürekli oynayabilmek için performansınızı üst düzeyde tutmak gerekiyor. Öncelikle A Milli Takım’da kalıcı olmak istiyorum. Ben de milli takım formasıyla oynamayı hayal ediyorum.

3 büyüklerden teklif gelirse tepkisi ne olur?

3 büyüklerden teklif gelirse tepkisi ne olur?

Benim öncelikli hayalim Spor Toto Süper Lig’de Altınordu ile oynamak. Bu kulüp bunu hak ediyor. Bu sene lige de iyi başladık. Bu sene Süper Lig’e çıkabileceğimize yürekten inanıyorum. Öncelikli hayalim Altınordu formasını Süper Lig’de giymek. Tabi ki teklif gelirse, önce kulübümle anlaşılması gerekiyor. Oturulur, konuşulur. Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda olabilir. Ama şimdiden bir şeyler söylemek zor.

Örnek aldığı kaleciler…

Örnek aldığı kaleciler…

Tek bir kaleciyi örnek almıyorum. Her kalecinin en iyi özelliklerini almaya çalışıyorum. Mesela; Manuel Neuer’in top kendi takımındayken ayak tekniği ve pozisyonunu benimsiyorum. Jan Oblak da çok soğukkanlı ve sakin. Keylor Navas gibi atletik olmaya çalışıyorum. Bu tip örnekler verebilirim. Hangi kaleciyi daha çok beğeniyorum dersem Oblak derim. Türkiye’de ise Fernando Muslera’yı çok beğeniyorum. Volkan Demirel, Volkan Babacan ve Onur Kıvrak da çok beğendiğim kaleciler.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.