AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'dan Okan Kocuk İçin Aytaç Kara Hamlesi!

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 03 Oca 2022 - 09:08 / Son Güncelleme : 03 Oca 2022 - 10:43

Galatasaray'da, Giresun'da kiralık olarak forma giyen kaleci Okan Kocuk'u geri alabilmek için Aytaç Kara’nın Karadeniz ekibine verilmesi gündeme geldi.

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Galatasaray’da ara transfer döneminin en önemli gündem maddelerinden biri de kaleci hamlesi. 

Kaleye en iyi seçenek Okan Kocuk

Fernando Mulsera’nın sakatlanmasI sebebiyle kalede büyük sıkıntılar yaşayan sarı-kırmızılılar için en makul seçenek sezon başında kiralık olarak Giresunspor’a gönderilen Okan Kocuk’un geri getirilmesi olarak görülüyor. Ancak Karadeniz temsilcisi de başarılı file bekçisini kolay kolay geri göndermeye istekli değil.

Takasla gelebilir

Yerli-yabancı oyuncu denklemi üzerinde de duran Giresunspor’a Okan’ı geri gönderme karşılığında takas seçeneklerini de gündeme getirdi. 

Aytaç Kara gündeme geldi

Öncelikle Oğulcan’ın ismi geçse de halihazırda Galatasaray’dan ayrılmak üzere olan Aytaç Kara’nın ismi masaya geldi. Galatasaray da bu seçeneğe sıcak bakıyor. 

Oğulcan ayrılmaya sıcak bakmıyor

Oğulcan Çağlayan'a ise Giresun tarafından ulaşan bir teklif yok. Boey’in yokluğunda sağ bek alternatifi olarak da forma giyen 25 yaşındaki futbolcu Florya’dan ayrılmaya çok sıcak değil.

5 maçta kalesini gole kapadı

26 yaşındaki Okan Kocuk, Giresunspor ile bu sezon 16 maçta sahaya çıkarken, bu maçların 5'inde kalesini gole kapattı. Okan, 16 kez ise rakip futbolcuların gollerine engel olamadı.