ÖZEL - "Kan değişikliği bize yaradı"

14.10.2017 - 11:08 | Son Güncellenme: 14.10.2017 - 11:08

AJANSSPOR ÖZEL / Sebahattin ALP - Denizlispor’un tecrübeli ismi kaptan Veli Acar, teknik heyetteki kan değişikliğinin takıma olumlu yansıdığını belirterek, sakat olan arkadaşlarının iyileşmesi ile hocaları Reha Erginer’in elini güçlendirdiğini söyledi.

Milli maç arasını iyi değerlendirdiklerini belirten Acar, Denizlispor’un puan cetvelinde bulunduğu yeri kesinlikle hak etmediğini söyledi. Teknik heyet değişikliği ile herkese huzur geldiğine dikkat çeken tecrübeli futbolcu, “ Ciddi sakatlıklar nedeniyle sıkıntılı süreç yaşadık takım olarak. Sakat olan arkadaşlarımzın iyileşmesi, hocamız Erginer’in de elini güçlendirdi. Pazartesi günü deplasmanda önemli bir maça çıkacağız. Maça kadar çok çalışacağız. Çünkü, bulunduğumuz konumdan daha yukarı çıkmak istiyoruz. Manisa galibiyetiyle öz güvenimiz daha çok artacak" dedi. Denizlili olan 36 yaşında ki Veli Acar, lig maçlarında bu sezon hiç forma giymedi. Kupa’da bir maç 90 dakika görev aldı.

Verimli çalışıyoruz

Teknik direktör Reha Erginer, milli maç arasında yaptıkları yüklemelerde futbolcuların sakatlanmamasının sevindirici gelişme olduğuna değinerek, “ Milli maç arasında biraz daha verimli çalışma ortamı bulduk. Maç gününe kadar taktiksel antrenmanlara yönelik çalışmalar yapacağız. Maçlara hafta hafta bakıp, ona göre sistem belirleyeceğiz. Gelişmelere açık bir takımız ve gelişmek zorundayız. Futbolcularımız antrenmanlarda isteklerimize çok iyi tepki veriyorlar. Gelecek açısından karamsar değilim” dedi.

Senin için hazırladığımız haberler