ÖZEL - Levent Nazifoğlu: "Galatasaray'ın şampiyon olacağına..."

12 Ekim 2017 14:48- Son Güncelleme - 12 Ekim 2017 14:48
Google news abonelik

AJANSSPOR - Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Levent Nazifoğlu, sarı-kırmızılı yönetim, takımın son durumu ve gündeme dair Radyospor'a özel açıklamalar yaptı.

Haber Aktif programında Emrah Karalinç ve İlker Koç'a konuşan Nazifoğlu'nun öne çıkan değerlendirmeleri şu şekilde:

Galatasaray'ın performansı yönetime yapılan eleştirileri azalttı mı?

Galatasaray'ın performansı yönetime yapılan eleştirileri azalttı mı?

"Tabii ki bu eleştirilerin hepsi sona erdi ama iyi bir takım kuruldu. İyi bir mühendislik yapıldı. Emeği geçen herkese bu konuda teşekkür etmek lazım. Biz tarihi görevlerimizi yaptık. Bazı uyarılarımızı yaptık. Şu anda da takımın başarısının keyfini çıkartmak gerekiyor."

"Günlük çözümlerle olay yürüyor"

"Günlük çözümlerle olay yürüyor"

"O zaman neler olması gerektiğini söyledim. Yatırım yaptılar, yatırımın karşılığını aldılar. Karşısında olan takım 5'te 1 yatırım ile oynuyor. Sen de çok rahat o takımı yeniyorsun ve karşılığını alıyorsun. Benim burada söylediğim olay, Galatasaray ile ilgili değil. Türk futbolu ile ilgili bir olay. Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray. Başakşehir'i bu olayın dışında tutuyorum.

'Biz şampiyon olacağız.' düşüncesiyle yatırımlar yapıyorlar. Bir takım şampiyon oluyor ve açık az veriyor ya da vermiyor. Diğer üç takım ise Şampiyonlar Ligi'nden gelecek para kadar açık veriyor. Ben bu yaklaşımın çok yanlış olduğunu söyledim. Burada günlük çözümlerle olay yürüyor. Diğer üç takım açık verecek. Bu kesin yani. Beşiktaş, iki sene şampiyon oldu stadı açtı; bayağı bir gelir geldi ama öyle bir borç var ki takımlar üzerine zarar koyuyor. Şampiyon olamayınca takımlar 1-2 milyar borçlar ile dönüyor."

"Galatasaray'ın şampiyon olacağına.."

"Galatasaray'ın şampiyon olacağına.."

"Altyapı için, 'Oyuncu yetişmiyor.' deniliyor. 2000 grubu bizim çok iyi ama bu takıma hangisini monte edebilirsin? Taraftar baskısı var. Başakşehir'in başarılı olma sebebi de taraftar baskısı olmaması. Onlarda da günü kurtarma değil, başarı mecburiyeti de yok. Trabzonspor mesela bu konuda başarılı. Üç tane oyuncu çıkardılar. A Milli Takım'da Ahmet Çalık vardı o bile oynayamıyor. O zaman her sene bu parayı harcamak zorundasın.  Her sene şampiyon olacaksan, tamam. Her sene zararlar üzerine konuluyor. Galatasaray'ın şampiyon olacağına ben de inanıyorum ve inşallah da olacak."

Tudor ile Dursun Özbek uyumu nasıl?

Tudor ile Dursun Özbek uyumu nasıl?

"İyi giderken ne hocaya, ne başkana bakılır. Takım kötü gidince takıma yönetim yapacaksınız. İnşallah da kötü bir sonuç almayacağız ve o duruma gelmeyeceğiz. İlk performansımız sürüyor ama diğer takımların performansı bize yaklaşmaya başladı. İlk haftalar gibi kolay olmayacak. Kalbini, yüreğini ortaya koyan bir takım var. Şampiyonluk ile ilgili Galatasaray'ı favori görüyorum."

"Bu Galatasaray'a özgü bir şey değildir"

"Bu Galatasaray'a özgü bir şey değildir"

"De Jong ve Hakan iki tane mutsuz futbolcu. Orada çok mutlu kişilerle irtibatını kesmek lazmı. Dünyadaki bütün takımlar böyle yapar. Bu Galatasaray'a özgü bir şey değildir. Kadro dışı bırakılan futbolcuların takımın havasını bozmaması gerekir."

Nazifoğlu'na verilen ceza

Nazifoğlu'na verilen ceza

"Son derece saçma. Tamamen şahsi fikirlerimi söylediğim için ceza verdiler. Disiplin kurulu üyeleri de beni aradı, 'Mecbur bıraktılar.' dedi. Bu Galatasaray'a yakışacak bir ceza değildir. Ben de tüzüğe göre itiraz ettim Mahkeme yoluyla hakkımı arayacağım. 'Galatasaray'ın sırlarını dışarıya verdi.' ve başkana, 'Size de bu yakışır.' demişim. Başkan herhalde pazartesi falan hiç TV izlemiyor. O bu kadar abartılıyorsa burada başka şeyler var. Adalet mutlaka yerini bulacaktır."

Oyunculara vefasızlık mı yapılıyor?

Oyunculara vefasızlık mı yapılıyor?

"Arabasını park edecek diye bir şey yok. Altyapıda çalışıyor orada yemek yiyebilir, oraya da park edebilir. Mutsuzlar ile mutluları ayırmak lazım. Diğer kişileri de rencide etmemek lazım Bu bütün dünyada böyledir. 'Bu performans ile sizi düşünmüyoruz.' diyoruz onlar da, 'Biz gitmiyoruz.' diyorlar. O zaman bunları takımdan ayırmak lazım."

Lucescu tercihi doğru mu?

Lucescu tercihi doğru mu?

"Lucescu'nun bu kadar Türk antrenörün olduğu bir yerde ben de Milli Takım için Türk olsun isterim. 75 yaşına gelmiş! Artık futbol çok durağan insanların yapacağı bir şey değil. Tecrübe bir yere kadar. O yaşta insanların çok başarılı olacaklarını düşünmüyorum. Türkiye havuzu da dar. Zaten işi de kolay değil. İşten anlayan Türk kişilerin gelmesinde fayda var."

"Galatasaray, Fenerbahçe karşısında yüzde 100 favori"

"Galatasaray, Fenerbahçe karşısında yüzde 100 favori"

"Ben iki maçtan (Konyaspor ve Fenerbahçe) 6 puan bekliyorum. Normal görüntü olarak onu gösteriyor. Galatasaray, Fenerbahçe karşısında yüzde 100 favori."

YASAL UYARI : Bu haber ajansspor.com tarafından yazılmıştır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.