Nuri Şahin’den ayrılık kararı!

İsa Kethüda
09.10.2023 - 15:17 | Son Güncellenme: 09.10.2023 - 15:23

Antalyaspor’da istifa kararı alan Başkan Sabri Gülel’in ardından Futbol Sorumlusu Nuri Şahin de ayrılığın eşiğine geldi. Genç teknik adamın kararında sürpriz bir değişiklik yaşanmaması halinde istifasını birkaç gün içerisinde sunması bekleniyor.

Nuri Şahin’den ayrılık kararı!

KORAY GEÇGEL – AJANSSPOR

Antalyaspor’da ayrılık rüzgarı devam ediyor. Başkan Sabri Gülel’in istifa kararını almasının ardından 2 yıldır teknik patronluk yapan Nuri Şahin de ayrılığın eşiğine geldi. Genç teknik adamın, ayrılık kararı aldığı ve sürpriz olmaması halinde resmi istifasını birkaç gün içerisinde vermesi bekleniyor.

Gülel ikna etmişti

Geçtiğimiz sezon sonunda Antalyaspor’dan ayrılma kararı alan Nuri Şahin’in kararını Sabri Gülel değiştirmişti. Genç teknik adamla yaptığı görüşmenin ardından yola devam kararı alınmış, Başakşehir ve Hull City ile adı anılan Nuri Şahin, Antalyaspor’daki görevine devam etmişti.

Milli Takım’ı reddetti

Stefan Kuntz’un ardından A Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne getirilen Vincenzo Montella’nın ekibine girmesi için teklif yapılan Nuri Şahin, bunu kabul etmedi. Konuyla ilgili olarak resmi açıklama da Sabri Gülel’den geldi. Vincenzo Montella'nın yardımcılığı için Türk hoca arayışında ilk sıradaki isim olarak Nuri Şahin'e teklif yapıldığını belirten Gülel, "Nuri Şahin'i federasyona çağırdılar, görüştüler. Bu süreçlerin tamamından haberdarım. Hocam istişare yaparak gitti. Ortak kararımız, hocamızın artık üçüncü yılında bir yardımcı hocalık görevine kabul etmemesi gerektiğiydi. Onun zaten iyi bir hoca olma yolunda çok mesafe katettiği konusunda mutabık kaldık, bu görevi kabul etmedik" diye konuştu.

İlgini Çekebilir
Antalyaspor’da istifa şoku!
Habere Git

Süper Lig’in en eskisi

2021-2022 sezonundan bu yana Antalyaspor’da görev alan Nuri Şahin, hali hazırda Süper Lig’de en uzun süredir görev yapan teknik adam durumunda. Antalyaspor’da iki seneyi dolduran Şahin, 80 maçta 32 galibiyet, 20 beraberlik ve 28 mağlubiyet yaşadı. 

Antalyaspor tarihine geçti

Antalyaspor’da teknik adamlık koltuğunu Ersun Yanal’dan devralan Nuri Şahin, Akdeniz ekibinin tarihinde bir dönemde en uzun süre görev yapan ikinci teknik adam oldu. 735 gündür görev yapan Nuri Şahin’in önünde yer alan tek isim ise bin 696 gün mesai harcayan Mehmet Özdilek…

İlgini Çekebilir
"Bu kadarını görmemiştim"
Habere Git
Archery World Tour
4
Senin için hazırladığımız haberler