ÖZEL - "Önce şampiyonluk, sonra İspanya"

8 Ağustos 2017 14:08- Son Güncelleme - 8 Ağustos 2017 14:08
Google news abonelik

AJANSSSPOR ÖZEL - TFF 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da forma giyen Recep Niyaz, Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programında Emrah Karalinç ve İlker Koç’un sorularını yanıtladı. Sezon öncesi iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten genç futbolcu, hedeflerini ve kariyer planlamalarını anlattı. Niyaz’ın Radyospor’da yaptığı açıklamalar şu şekilde :

"Süper Lig'e çıkmak istiyoruz"

"Süper Lig'e çıkmak istiyoruz"

Kesinlikle çok verimli bir kamp dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Lige iyi hazırlandık. Hedefimiz şampiyonluk. Geçen sene küme düştük. Bu sene nasip olursa tekrar Süper Lig’e çıkmak istiyoruz. Takım olarak iyi hazırlandık ve hedefe kilitlendik.

"Manisaspor maçını kazanarak iyi başlamak istiyoruz"

"Manisaspor maçını kazanarak iyi başlamak istiyoruz"

Önümüzde Manisaspor maçı var. Ligi iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Hedefimiz bu maçla beraber iyi başlamak. Hedefimiz şampiyonluk. İlk haftalar bile olsa puan kaybına tahammülümüz yok. Manisaspor maçını kazanabilecek güce ve inanca sahibiz. İnşallah hedeflediğimiz gibi başlarız ve öyle devam ederiz.

"Ligin zorluğunu iyi biliyorum"

"Ligin zorluğunu iyi biliyorum"

3 sene boyunca bu ligde oynayan biri olarak TFF 1. Lig’in ne kadar zorlu olduğunu biliyorum. Takımım için sonuna kadar mücadele vereceğim. Hem skor hem de oyun anlamında katkı sağlamak istiyorum.  Bir hedefimiz var. Benim de bireysel hedeflerim var. İnşallah bu sene hedefe ulaşırız ve ben de önemli pay sahibi olurum.

"Hikmet Karaman'ın gelişimimde etkisi büyük"

"Hikmet Karaman'ın gelişimimde etkisi büyük"

Hikmet Karaman ve Çaykur Rizespor camiasına teşekkür ederim. Bana inanarak, güvenerek şans verdiler. Performans artışında Hikmet hocanın çok katkısı oldu. Farklı bir oyun stiliyle burada oynamaya başladım. Farklı izlenimlerle birlikte üzerine koya koya gitmeye çalıştım. Futbolumun gelişmesinde hocamın katkısı büyük. İnşallah aynı şekilde devam edebiliriz.

"Transferlerle kalite arttı"

"Transferlerle kalite arttı"

Geçen sene TFF 1. Lig’in kalitesi artmıştı. Bu sene düşen takımların kadrolarını koruması, diğer takımlarında iyi transferler yapması bence kaliteyi artırdı. Bizim takımda da kaliteyi üst noktaya çıkaran oyuncularımız var. Onlara nazaran biraz daha kaliteli bir takım olduğumuzu düşünüyorum.

"Avrupa'da oynama hedefim var"

"Avrupa'da oynama hedefim var"

Hedeflerim tabi ki var. Eğer hedefleriniz küçük olursa her zaman aşağılarda gezmeye mecbursunuz. Öncelikle Rizespor’da şampiyonluk yaşamak istiyorum. Camia olarak kenetlendik. Emaneti yerine teslim ettikten sonra, nasip olursa ilerleyen dönemlerde büyük takımlar ve yurt dışında oynama şansım olur. Bu yönde hedeflerim var. Bunun için elimden geleni yapacağım. Önce şampiyonluk sonrasına bakacağız.

"Kendimi İspanya futboluna uygun buluyorum"

"Kendimi İspanya futboluna uygun buluyorum"

İngiltere Ligi’nde çok daha akıcı bir futbol var. Çok hoşuma gidiyor. Fiziksel kapasitesi üst düzey oyuncular olduğunu görüyoruz. Ben kendimi biraz daha İspanya’daki futbola uygun buluyorum diyebilirim. Ama oynamadan da bilemeyiz. Hedeflerim doğrultusunda inşallah oralarda oynama şansım da olur. Bunun için gayret göstereceğim.

Rizespor taraftarlarına mesajı...

Rizespor taraftarlarına mesajı...

Bu sene bizim için çok önemli bir sene. Birlik ve beraberlik içinde mücadele edeceğiz. Tüm olumsuzlukları olumluya çevirmek istiyoruz. Elbette olumsuz sonuçlar da alacağımız dönemlerde gelecektir. Ama biz birlikte ve beraberlik içinde olacağız. Rizespor, Süper Lig’e çıkacak. Taraftarlarımız bizim yanımızda olsunlar ve stadı doldursunlar. Hedefimize ulaşabilmek için taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Süper Lig’e yeniden yükseleceğimize inanıyorum. Yeter ki birlikte ve beraberlik içinde olalım.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.