ÖZEL - Otyakmaz'dan flaş yabancı kuralı açıklaması!

12 Ekim 2017 14:10- Son Güncelleme - 12 Ekim 2017 14:10
Google news abonelik

AJANSSPOR ÖZEL – Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programında Emrah Karalinç ve İlker Koç’un sorularını yanıtladı. Otyakmaz’ın Radyospor’a yaptığı özel açıklamalar şu şekilde:

İlk 7 haftadaki performanstan memnun mu?

İlk 7 haftadaki performanstan memnun mu?

Gönül isterdi ki daha iyi bir durumda olalım. 7 haftada gösterilen performans bize ümit verdi. En azından doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum. Yeni transferlerin adapte olma sürecini yaşıyoruz. Transferler yaptık ama bazı eksiklerimiz vardı. En önemli transferlerimizi son hafta yaptık. Bu milli maç araları sebebiyle bu süreci tamamladığımızı düşünüyorum. Bundan sonra daha iyi olacağımızı sanıyorum.

“Artık daha tecrübeliyiz”

“Artık daha tecrübeliyiz”

11 sene Süper Lig’de kaldıktan sonra bir alt lige düştük. Tekrar toparlandık ve layık olduğumuz yerdeyiz. Bu düşme kalkma kötüydü. Yeni bir takım gibi hazırlandık. Hedefimiz ilk 10 içinde yer almak ve önümüzdeki yıllar için ideal bir kadro oluşturmak için çaba vermek. Süper Lig’e ilk çıkan takımların düşme riskinin yüksek olduğu söylenir. Artık daha tecrübeliyiz. Bundan sonra her geçen gün üzerine koyan bir Sivasspor olacağını düşünüyorum. Bu hafta önemli bir maça çıkacağız. Taraftarlarımızın da desteği olacaktır. Sakatlarımız iyileşti ama kırmızı kart cezalılarımız var. İstanbul’dan elimiz boş dönmeyeceğiz diye düşünüyorum.

“Yabancı kuralı hemen değişebilecek bir kural değil”

“Yabancı kuralı hemen değişebilecek bir kural değil”

Yabancı kuralının bu dönemde olmasına karşıyım. Yabancı sayısına hepimiz karşı olsak ne yapabiliriz? Hiçbir şey yapamayız. Sezon devam ediyor, futbolcuların sözleşmeleri var… Bu, sabah kalkıp hemen halledilebilecek, değiştirilebilecek bir durum değil. Sezon içinde gerekli kurullar, camia, futbol ailesi bunu tartışır ve kademeli olarak yapılır. Benim 10 tane futbolcum var. 10’un altına düşerse ne yapmam gerekir? Parasını ödeyip göndermem ya da satmam lazım. Bugünden yarına yapılacak bir şey yok. Kademeli olarak, biraz daha düşürülebilir.

“Profesyonellikten uzak futbolcular Sivas’ı tercih etmeyebiliyor”

“Profesyonellikten uzak futbolcular Sivas’ı tercih etmeyebiliyor”

Yerli futbolcuların fiyatları çok yüksek oluyor. Bir de şehir seçiyorlar. Ben bunu da anlayamıyorum. Takımımızda çok önemli oyuncular var. Dünya markası şehirleri bırakıp Sivas’a gelen oyuncular var. Ama yerli oyuncular Sivas’ı tercih etmeyebiliyor. Bu profesyonellikten uzak olduğumuzu da gösteriyor. Yabancı kuralının, 6 ya da 5’e düşmesini istemiyorum. Milli Takım ayrı, futbol takımı ayrı bir şey. Futbolda milliyetin çok önemli yok. Bunu da vurgulamış olalım.

Sportif Direktörlerin toplantısı hakkında…

Sportif Direktörlerin toplantısı hakkında…

Biz Kulüpler Birliği’nde başkanlar, her konuyla ilgili departman hangisiyse onların bir araya gelmelerini ve futboldaki sorunların kaynağından tespiti amaçlı bir karar almıştık. Bu bağlamda Sportif Direktörler toplantı yaptı. Nerelerde aksaklıklar var, nasıl sıkıntılar yaşanıyor? Bunları konuşuyorlar. Daha sonra Kulüpler Birliği’nin tavrı olacak şekilde bir rapor hazırlayacaklar. Bunun çalışmalarını yapıyorlar. Verimli bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

“Aybaba ile çok iyi diyaloğumuz var”

“Aybaba ile çok iyi diyaloğumuz var”

Samet Aybaba ile aramız çok iyi. Kazanınca, takım iyi olunca, takıma güvenince, paralar ödenince her şey güzel oluyor. Başarı da geliyor. Allah bozmasın her şey şimdilik güzel gidiyor. Gelecek adına da yönetim kurulu ve teknik heyet olarak umutluyuz. İnşallah taraftarlarımızla birlikte güzel günler göreceğiz.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.