ÖZEL - Şamil Cinaz: 'Kayserispor'u şampiyon yapmak için...'

24 Ocak 2018 17:04- Son Güncelleme - 24 Ocak 2018 17:04
Google news abonelik

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'un futbolcusu Şamil Cinaz, sarı kırmızılı ekibin gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Radyospor'un Haber Aktif programında Emrah Karalinç ve İlker Koç'un sorularını yanıtlayan Cinaz, Kayserispor'un hedefinin şampiyonluk olduğunu söyledi. 

"İlk yarı iyi bir performans sergiledik..."

İlk yarı iyi bir performans sergiledik. Hem takım olarak hem de bireysel olarak kimsenin beklemediği bir performans sergiledik. Ancak daha hedefimize ulaşmadık. Umarım ilk yarıdaki performansımızı ikinci yarıda da devam ederiz.

"Galatasaray karşısında keybetmeyi beklemiyorduk..."

İkinci yarıya kupada Antalya maçı ile başladık. Orada iyi bir sonuç aldık. Bunu lige yansıtararak devam etmek istiyorduk. Ancak Malesef Galatasaray karşısında mağlup olduk. Beklemediğimiz bir mağlubiyet oldu. Taraftarımız önünde kazanmak istiyorduk. Şimdi önümüzde 16 maç var onlara odaklanacağız.

 

"Hocamız çok tutkulu..."

Hocamız çok tutkulu. Sizlerin de gördüğü gibi yaşadığı heyecanı içinden dışarı atan biri. Futbolu her anlamıyla yaşıyor. Taktik ve futbol bilgisi yüksek. Bize istediklerini iyi yansıtıyor ve biz de uyguluyoruz.

 

"Şehir ve kulüp olarak bütünleşmiş durumdayız..."

Takımımızda güzel bir ortam var. Şehir ve kulüp olarak bütünleşmiş durumdayız. Bu havayı da sahaya yansıtmış olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah böyle devam ederiz.

"En çok Başakşehir'e karşı zorlandık..."

Takım olarak en çok Başakşehir'e karşı zorlandığımızı söyleyebilirim. Şu anda da hakettikleri yerdeler ve liderler. Beni maçlarda en çok zorlayan isim de Başakşehir'den Mossoro oldu.

 

"Rakip atakları kesmek ve..."

Pozisyon gereği defansif özelliklerim ön plana çıkıyor. Rakip atakları kesmek ve oyunlarını bozmakla ilgileniyorum. Bu da ister istemez istatistiklere yansıyor.

 

"Fazla faul yapmamın sebebi hırslı olmam..."

Fazla faul yapmamın sebebi hırslı olmam. Ancak tabii pozisyonum gereği maçın en fazla ikili mücadeleye giren oyuncularından oluyorum. Bu da faul sayılarına yansıyor.

 

"Seyirci anlamında Almanya'nın gerisindeyiz..."

Seyirci anlamında Almanya ile Türkiye arasında büyük bir fark var. Orada 2. lig'de bile süper lig seviyseinde seyirci sayısına ulaşabiliyorlar. Bunların nedenleri var tabii. Biz de umarım ilerleyen zamanlarda Avrupa seviyesinde seyirci sayısına ulaşırız.

 

"Göztepe deplasmanı zor olacak..."

Göztepe deplasmanı zor olacak. Ancak biz kendimzie güveniyoruz ve gücümüzün farkındayız. Oraya puan ve puanlar almak için gideceğiz. İnşallah güzel ve centilmence bir maç olur. 

"Futbolun içinde hatalar olabiliyor..."

Futbolu takip edenler pozisyonları zaten biliyordur. Futbolun içinde hatalar oluyor. Olmasa tabii ki daha iyi. Sonuçta biz de hata yapabiliyoruz hakemler de. (Galatasaray maçıyla ilgili)

 

"Kayserispor'u şampiyon yapmak için..."

Kayserispor taraftarı bizi desteklemeye devam etsin. Onların desteğiyle buaralara geldik. Geçen sezona göre seyirci sayısında büyük bir fark var. Kayserispor'u şampiyon yapmak için her şeyi yapacağız.