TFF’de deprem: Tolunay Kafkas, Rüştü Reçber, Oğuz Çetin, Samet Aybaba

05.10.2022 - 15:34 | Son Güncellenme: 05.10.2022 - 15:38

TFF’de Tolunay Kafkas, Oğuz Çetin ve Rüştü Reçber için alınan kararlar belli oldu. A Milli Takım konusunda Samet Aybaba ile görüşme yapıldığı belirtiliyor.

Aygün ÖZİPEK –AJANSSPOR

Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) taşlar yerinden oynuyor.  Başkan Mehmet Büyükekşi'nin görevlendirdiği denetim şirketinin raporu doğrultusunda TFF Bölgeler Koordinatörü Hasan Gençoğlu, İzmir Bölge Müdürü Hamdi Kutval ve Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, TFF Kulüp Lisans Kurulu Uzmanı Emren Karakullukçu ile de yollar ayrıldı. Operasyonun devam edeceği belirtilirken aralarında Tolunay Kafkas, Rüştü Reçber ve Oğuz Çetin’in de bulunduğu kritik görevlerdeki isimler konusunda alınan karar belli oldu.

İlgini Çekebilir
TFF'de 3 önemli isim gönderildi
Habere Git

Tolunay Kafkas’ın sözleşmesi yenilenmiyor

Ümit milli takımın başında bulunan ve gerek oyuncu seçimi gerekse alınan sonuçlar nedeniyle büyük eleştiriler alan Türkiye Altyapı ve U21 Teknik Direktörü Tolunay Kafkas’ın 15 Ekim’de bitecek sözleşmesinin yenilenmemesine karar verildi. Karar Kafkas’a da bildirildi. Türkiye U21 takımının emanet edileceği isim için arayış sürüyor. Şu ana kadar bir karar verilmediği belirtiliyor. 

Gençlerin başına Oğuz Çetin

Yolların ayrılacağı iddiaları olan Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, TFF’de çalışmaya devam edecek. Tolunay Kafkas’ın ayrılmasından sonra Türkiye Altyapı direktörlüğü görevinin de Oğuz Çetin’e bağlanabileceği söyleniyor. Oğuz Çetin 2019’dan beri TFF’de Futbol Gelişim Direktörü olarak görev yapıyordu.

İlgini Çekebilir
Cüneyt Çakır’ın TFF’den aldığı para ortaya çıktı
Habere Git

Rüştü Reçber gitti

TFF’de Oğuz Çetin’in yardımcısı olarak görev yapan Rüştü Reçber ise ayrılık kararı aldı. Fenerbahçe, Beşiktaş, Barcelona gibi kulüplerde forma giyen Rüştü Reçber’in TFF’den ayrıldıktan sonra Londra’ya yerleşme kararı aldığı belirtiliyor.

A Milli Takım’a Samet Aybaba mı?

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin geçen hafta Samet Aybaba ile yaptığı görüşme basına yansımıştı. Görüşmede Türkiye Milli Takımı’nın görüşüldüğü vurgulanıyor. Aybaba’nın A Milli Takım’da hocalık ya da koordinatörlük konusunda ne düşündüğünün öğrenildiği belirtiliyor. Stefan Kuntz’a masaya vurarak sahip çıkan TFF yöneticisi Hamit Altıntop’un bu konudaki tavrı merak ediliyor.

Senin için hazırladığımız haberler