Özhan Çıvgın: "Maçın son bölümünde oyunun içinde kalmayı bildik"

21 Ekim 2018 21:11- Son Güncelleme - 21 Ekim 2018 21:11
Google news abonelik
Özhan Çıvgın: "Maçın son bölümünde oyunun içinde kalmayı bildik"

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 3. haftasında konuk ettiği Pınar Karşıyaka'ya 89-84 mağlup olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da başantrenör Hakan Yavuz, ikinci şans sayılarının rakibe galibiyeti getirdiğini söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Yavuz, kenardan gelen oyunculardan sayı katkısı alamadıklarını belirterek, "Maçın kırılma anlarındaki ikinci şans sayıları, karşılaşmayı Pınar Karşıyaka'ya kazandırdı." dedi.

Yüzde 53 ortalamayla üçlük attıkları maçta Pınar Karşıyaka'nın, ikinci atışlardan 21 sayı bulduğuna dikkati çeken Yavuz, "Bu, konsantrasyon eksikliğinin ve yorgunluğun göstergesi. Uzun süre aynı oyuncularla oynadık. Bu, hataları beraberinde getiriyor. Gelecek hafta Beşiktaş Sompo Japan maçında bu mağlubiyeti telafi etmeye çalışacağız." diye konuştu.

 

Çıvgın: "Oyunun içinde kalmayı bildik ve sonunda kazandık"

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Özhan Çıvgın, geriye düştükleri anlarda iyi bir reaksiyon vererek maçtan galip ayrıldıklarını söyledi.

Üst üste üçüncü deplasman maçına çıktıklarını hatırlatan Çıvgın, "Bizim için zor ve yorucu bir süreçti. Bunun sıkıntılarını maç içinde yaşadık. Özellikle ilk yarı geriye düştüğümüzde, iyi reaksiyon vererek öne geçtik. Üçüncü çeyreğe çok kötü başladık. Maçın son bölümünde geriye düştüğümüz anlarda oyunun içinde kalmayı bildik ve sonunda kazandık." ifadelerini kullandı.

Oyuncularının performansı hakkında da açıklamalarda bulunan Çıvgın, "Maçın içinde Walker'ın inişli çıkışlı performansı vardı. Son bölümde özellikle iyi oynadı. Marei'nin oyunundan memnunuz. İlkan Karaman'ın artan bir performansı var ve bunun devam etmesini bekliyoruz. Berk İbrahim Uğurlu'nun performansına da ayrı bir parantez açmak lazım. Ancak halen katkı alamadığımız oyuncular da var. Onları devreye soktuğumuzda, daha iyi bir takım olacağız." değerlendirmesinde bulundu.