AjanssporAjansspor uygulamasını indir

‘Pablito’ belgeselinin galası yapıldı!

İlk Yayınlanma : 02 Mar 2021 - 15:56 / Son Güncelleme : 02 Mar 2021 - 15:59

Bursaspor haberleri… Bursaspor’un Arjantinli efsane futbolcusu Pablo Martin Batalla’nın hayatı belgesel yapıldı. Geçtiğimiz günlerde tesislerin önüne heykeli dikilen eski yıldız futbolcu galaya katıldı. İşte detaylar…

‘Pablito’ belgeselinin galası yapıldı!

Otto Medya projesi olan ve Lifebursa.com ekibinden Adnan Batır'ın yapımcılığını, Muhammet Ali Özdemir'in yönetmenliğini, Murat Demir'in görüntü yönetmenliğini yaptığı ‘Pablito’ adlı belgeselin galası Merinos Kongre Merkezi Orhangazi Salonu'nda düzenlendi.

Galaya Bursaspor’un efsane eski futbolcusu Pablo Martin Batalla, eşi Barbara Batalla, Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik ile davetliler katıldı.

Otto Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Dinçtürk galada açıklamalarda bulunurken, “Bazı insanlar vardır, hayatı kendisine özel veya kendisine ait değildir. Bu gibi insanların özelliği gelecek nesillere ve topluma örnek olacak bir hayat ve meslek duruşu sergilemeleridir. Burada Pablo Martin Batalla ile ilgili olarak onun hayatının bir belgesele dönmesinin sebebi de budur. Bundan sonraki nesillere, özellikle de Vakıfköy'ün yetiştirmiş olduğu genç futbolcu kardeşlerimize bir idol olması anlamında böyle bir çalışma yapılmasına karar verilmiştir. Bu belgeselde Adnan, Muhammet ve Murat kardeşimin çok büyük özverileri ve mesaileri oldu. Bir Bursalı olarak sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yapımcı Adnan Batır ve yönetmen Muhammet Ali Özdemir ise galaya gelen konuklara teşekkür ederken, belgeselin yapımından bahsettiler. Bursaspor Başkanı Erkan Kamat’da, Batalla'nın kulübün çok önemli başarılarına katkıda bulunduğunu ifade etti.

En son kürsüye çıkan Pablo Martin Batalla ise salonda bulunan herkesi selamlarken, kendisini yalnız bırakmadıkları için konuklara ve belgesel için emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Öte yandan Pablo Martin Batalla, 2009 yılında transfer olduğu Bursaspor ile Süper Lig şampiyonluğu yaşamış, ayrıca yeşil-beyazlı forma ile 250 maçta 68 gol, 78 de asist kaydederek Timsahlar’ın tarihine adını altın harflerle yazdırmıştı.