• Diğerleri

Panathinaikos taraftarından çirkin saldırı! Türk hakem...

Panathinaikos - Barcelona maçı sonrası hakemlere saldırı. Lamonica hastaneye kaldırıldı...
22 Şubat 2020 17:52- Son Güncelleme - 22 Şubat 2020 14:52
Google news abonelik
Panathinaikos taraftarından çirkin saldırı! Türk hakem...

THY Avrupa Ligi’nin 25. hafta mücadelesinde Panathinaikos evinde Barcelona’ya 92-81 mağlup oldu. Maçın ardından otele dönmek için taksiye binen, aralarında Emin Moğolkoç’un da olduğu üç hakem saldırıya uğradı.

Yunan basınında yer alan habere dün akşam maçtan sonra henüz kimliği tespit edilemeyen iki Panathinaikos taraftarı motosiklet üzerinde, içinde maçın üç hakeminin bulunduğu taksiye saldırdı.

OAKA’ya yaklaşık 5 kilometre mesafede yapılan saldırıda hakem Luigi Lamonica yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Emin Moğolkoç ve Damir Javor ise saldırıyı yara almadan atlattılar.

Hastaneden taburcu edilen Lamonica polis eskortu eşliğinde hastaneden taburcu edildi ve havaalanına götürüldü.

Yunan polisi saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.

Emin Moğolkoç'tan ilk açıklama

Emin Moğulkoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın başkenti Atina'da oynanan müsabakanın ardından birlikte görev aldığı hakemler Luigi Lamonica ve Damir Javor ile otele döndükleri sırada saldırının gerçekleştiğini dile getirdi.

Barcelona'nın kazandığı maçta herhangi bir tepkiyle karşılaşmadıklarını aktaran Moğulkoç, "Maçtan sonra taksiyle otele dönerken, yanımıza iki kişinin bindiği bir motosiklet yaklaştı. Taksinin sol arka camını sert bir cisimle kırdılar. O tarafta oturan Luigi Lamonica'nın yüzünde birkaç ufak kesik oluştu. Plakası olmayan motosiklet, daha sonra hızla olay yerinden uzaklaştı. Zaten yüzlerinde maske vardı. Sonra hastaneye gittik, Lamonica'ya müdahale edildi. Ardında polis geldi ve ifade verdikten sonra ayrıldık." diye konuştu.

Emin Moğulkoç, ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını belirterek, "Yıllardır bu işi yaptığımız için çok endişe, korku olmadı. Bir gözdağı, mesaj vermek istediklerini düşündüm. Onun için çok fazla etkilenmedim. Açıkçası sebebini de çok bilmiyorum. İnşallah bir daha böyle şeyler olmaz." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Avrupa Ligi Hakem Direktörü'nün kendilerini aradığını anlatan Moğulkoç, Avrupa Ligi yönetiminin de olayı takip ettiğini sözlerine ekledi.

AJANSSPOR

Bu golle Ibrahimovic'e meydan okudu