AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mehmet Demirkol: "Fenerbahçe panik atak oluyor. Kendi kendine debeleniyor"

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 11 Kas 2021 - 08:08 / Son Güncelleme : 11 Kas 2021 - 14:48

Yorumcu Mehmet Demirkol, Socrates YouTube kanalında Fenerbahçe'nin 2-2 berabere kaldığı Yukatel Kayserispor karşılaşmasını değerlendirdi.

AJANSSPOR HABER

Demirkol, rakiplerin 'savunmada durup bütün delikleri kapayalım. Banlar nasıl olsa atamaz' dediği zaman Fenerbahçe'nin başarılı olamadığını söyledi. Yorumcu, "Rakipler 'Biz bunlara kapanırsak olmaz. Takır takır topumuzu oynayalım. İşimizi yapalım' dediği zaman Fenerbahçe oynuyor" diye konuştu.

"Rakip kapanıyorsa Fenerbahçe panik atak oluyor"

Fenerbahçe'nin rakiplerinin "Kapanırsak biz bunların önüne geçemeyiz" demediklerini belirten Demirkol konuşmasına şöyle devam etti: 

"Bu çözümsüzlüğe itiyor Fenerbahçe ve Pereira'yı. Sıkıntı bu. Rakip atak yapıyorsa paniğe sokuyor Fenerbahçe. Rakip kapanmışsa panik atak oluyor Fenerbahçe. Kendi kendine debeleniyor. Top kayıpları, yanındaki adama pas verememe başlıyor. Tempo yapalım ile olmuyor."

"Fenerbahçe'nin tek olgun atağı var"

Fenerbahçe'nin tek pozisyonunda Miha Zajc ile gol attığını vurgulayan yorumcu, "Ceza sahsı dışından bir vuruş. Ama o ceza sahası dışı sayılmaz. Üçlü bir paslaşma var. Açtılar defansı.. Zajc çat vurdu. Fenerbahçe'nin tek olgun atağı o" diye konuştu.

"Üçlü-dörtlü fark etmiyor"

Üçlü, dörtlü tartışmalarına da değinen Demirkol şunları söyledi: 

"Üçlüymüş, dörtlüymüş boş.. Fenerbahçe dörtlüye döndü. Ne oldu? Yine yedi golü. Gene üretemedi. Dörtlü savunma geldi aynı şey oldu. Paniğe girince Fenerbahçe savunması kendini geriye atmaya başlıyor. Üçlüde kanada atılan toplarda savunma daha fazla koşmak zorunda kalıyor. Kaymaları doğru yaparsan her pozisyonda fazla olursun."

"Kurulum aşamasını beklemek gerek"

Demirkol, Fenerbahçe'nin Galatasaray maçına hangi hocayla çıkacağının soru işareti olduğunu vurguladı. Yorumcu, "Bu kadar sık hoca değiştirerek bir şey kuramazsın. Kendim dahil kurulum aşamasını beklemeden hoca analizi yaparak büyük hatalar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bekleyeceksin. Hocasız da Fenerbahçe bu kadar puan alır. Evet alır ama 6 ay sonra bakalım hoca ne kuracak? 3 günde olmuyor bu işler" dedi.

Demirkol konuşmasını şöyle bitirdi: 

"Benim lafım.. Fenerbahçe beklemez o kadar. Evet büyük takımlar beklemez. Ama bu kadar kısa beklediği zaman da hiçbir şey olmuyor. Bak Emre Belözoğlu 2.5 puan ortalama. Ali Koç'un kafasında niye gönderdik yok mu? Kalırsa Pereira için de olacak? İş Başkan'a döndü. Sürekli panik kararlar. Şimdi bekleyeceksin kuracak. Benim de ciddi eleştirilerim var 12 maça farklı kadroyla çıkmak gibi.. Ama sen git o gelsin, sen git o gelsin anlayışıyla olmaz. Zaten ilk plan Bilic'ti. Bilic, Çin'den izin alamadığı için gelemedi."