Para Yüzme Dünya Şampiyonası'nda madalya alan Sümeyye ve Sevilay döndü

Akın Ungan
15.06.2022 - 19:33 | Son Güncellenme: 15.06.2022 - 19:36

Para Yüzme Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Sümeyye Boyacı ve 2 gümüş madalya elde eden Sevilay Öztürk, İstanbul'a geldi. İşte detaylar...

Portekiz'de düzenlenen Para Yüzme Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcu Sümeyye Boyacı ve iki gümüş madalya elde eden Sevilay Öztürk, İstanbul'a geldi.

Madeira Adası'ndaki yarışlarda 50 metre sırtüstü S5 kategorisinde 41.58'lik derecesi ile altın madalya kazanan Sümeyye Boyacı ile 50 metre sırtüstü ve 50 metre kelebekte ikinci olan Sevilay Öztürk'ü İstanbul Havalimanı VIP Terminali'nde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yetkilileri, Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yetkilileri ve aileleri karşıladı.

Sümeyye Boyacı: "Bu madalyayı ülkemiz için aldık"

Alkışlarla karşılanan sporculara çiçek kolyeler takılırken, çok mutlu olduğunu söyleyen Sümeyye Boyacı, "Herkese çok teşekkür ederiz. Bu madalyayı ülkemiz için aldık. Bize destek olan herkese, Yılmaz Büyükerşen'e ve federasyonumuza çok teşekkür ederim." diye konuştu.

Sevilay Öztürk: "Seneye umarım altın madalya olacak"

Sevilay Öztürk ise "Arkamda duran herkese çok teşekkür ediyorum. Ellerinize yüreklerinize sağlık. İnşallah tekrarını yaşatacağız, seneye umarım altın madalya olacak." ifadelerini kullandı.

Ayrıca havalimanı personelleri Sümeyye ve Sevilay ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler