Paris Olimpiyatları'na yeni tasarım: Madalyalar bölünebilecek

Aleyna Gürgen
06.02.2024 - 09:37 | Son Güncellenme: 06.02.2024 - 09:54

Filenin Sultanları'nın katılacağı 2024 Paris Olimpiyatları'nın yeni madalya tasarımı paylaşıldı. Philippe Starck bölünebilen madalyaları anlattı.

Paris Olimpiyatları'na yeni tasarım: Madalyalar bölünebilecek

2024 Paris Olimpiyatları'nda sporculara verilecek madalyaların tasarımları paylaşıldı. Madalyalar istenirse 4'e bölünebilecek şekilde tasarlandı. İşte nedeni...

"Paylaşmak için yapıldı"

2024 Paris Olimpiyatları'nda sporculara verilecek madalyalar tasarımları ile dikkat çekti. Madalyalar istenirse dört ayrı parçaya bölünebilecek şekilde tasarlandı. Madalyaların bu tasarımı ile ortanizasyonun 'Mode for Sharing' (Paylaşmak için yapıldı) sloganı desteklenecek. 

İlgini Çekebilir
Ali Koç transferi duyurmuştu: Melissa Vargas, İstanbul'a geldi!
Habere Git

"Paylaşmak için yapıldı"

2024 Paris Olimpiyatları'nda sporculara verilecek madalyalar tasarımları ile dikkat çekti. Madalyalar istenirse dört ayrı parçaya bölünebilecek şekilde tasarlandı. Madalyaların bu tasarımı ile organizasyonun 'Mode for Sharing' (Paylaşmak için yapıldı) sloganı desteklenecek. 

"Gerçek şu ki tek başına kazanmıyorsun"

Olimpiyatlar'ın yeni madalyalarını tasarlayan Fransız tasarımcı Philippe Starck yeni madalyalar tasarım amacını şu ifadelerle açıkladı: "Gerçek şu ki tek başına kazanmıyorsun. Bu nedenle bu madalyayı bunu yansıtacak şekilde tasarlamak istedim. Kazanan paylaşmak isterse, paylaşabilir. Bu gerçekten de takım ruhunu tam anlamıyla göstermenin harika bir yolu. Kazanan, kelimenin tam anlamıyla madalyasını alıp parçalara ayırabilir ve dağıtılması için verebilir."
 

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler