Paul Pogba'nın bitmeyen kabusu! Sakatlıklar, şantaj, Doping ve büyü...

İsa Kethüda
14.09.2023 - 16:25 | Son Güncellenme: 14.09.2023 - 16:30

Paul Pogba, artık futbolundan çok skandallarıyla gündeme geliyor. Fransız yıldızın doping, şantaj ve sakatlıklarla dolu çalkantılı kariyeri... Detaylar haberde.

Paul Pogba'nın bitmeyen kabusu! Sakatlıklar, şantaj, Doping ve büyü...

AJANSSPOR-HABER

Paul Pogba, Juventus'tan Manchester United'ın yolunu tuttuğunda dünyanın sayılı orta saha oyuncularından biriydi. Fransız yıldız, ManU kariyerinin ilk yıllarında coşkulu bir performansa sahip olsa da son sezonlarda eski günlerinden bir hayli uzak kaldı. Transfer döneminde kendisini isteyen bir takım bulmakta zorluk yaşayan Pogba, bir de doping ile anılmaya başlayınca futbol arenasından silinmeye mahkum gibi gözüküyor.

Futboldan men edildi

20 Ağustos'ta Juventus'un Udinese'yi 3-0 yendiği maçın ardından yapılan test sonucu Paul Pogba'nın vücudunda yüksek seviye testosteron tespit edildi. İtalya Ulusal Anti-Doping Mahkemesi (NADO), bu gelişme sonrası Fransız yıldızın geçici olarak futboldan men edildiğini açıkladı. Eğer Pogba doping kullanmaktan suçlu bulunursa, futboldan 2 ile 4 yıl men edilebilir. Bu da yıldız ismin futbola erken vedası olabilir.

Bitmeyen sakatlık sorunları

Geçtiğimiz yaz yeni umutlarla eski takımı Juventus'a dönen Paul Pogba, geçirdiği sakatlıklar sonucu burada da eski günlerine dönemedi. Kırmızı Şeytanlar'daki son 3 sezonunda sekiz farklı sakatlık ve rahatsızlık sebebiyle sahalardan uzak kalan Pogba, Juventus kariyerinde de sakatlıklardan muzdaripti. Torino ekibine geri dönmesinin ardından, geçtiğimiz sezon yalnızca 10 maça çıkabilen tecrübeli orta saha, peşini bırakmayan sakatlıklardan kurtulamadı.

İlgini Çekebilir
Pogba'dan sonra bir doping cezası daha
Habere Git

Kardeşi tarafından gasp edildi

Tüm saha içi sorunlarının dışında, Paul Pogba'nın bir de ailevi sorunları onun kariyerini etkilemeye başladı. Pogba, geçen yıl 19 Mart'ta Paris'te saldırı tüfeği taşıyan iki kapüşonlu adam tarafından tehdit edildi. Fransız polisine ihbarı sonucu göz altına alınan 4 kişi arasında Pogba'nın kardeşi Mathias Pogba da bulunuyordu. İkilinin arasının iyi olmadığı, Mathias'ın Katar'daki Dünya Kupası öncesi kardeşinin Mbappe'ye büyü yaptığını ilan etmesiyle gün yüzüne çıkmıştı.

Mbappe'ye büyü yaptırdı

Paul Pogba'nın kardeşi Mathias Pogba, kardeşinini Fransa Milli Takımı'ndaki takım arkadaşı Kylian Mbappe'yi kıskandığını, bu yüzden de onun performansını etkilemek için bir büyücü tuttuğunu kamuoyuna duyurdu. Bu iddialar karşısında Paul Pogba konuyu mahkemeye taşıdı ve kardeşi Mathias'tan davacı oldu. 

Pogba için sırada ne var?

Sportif istikrarsızlığı, bitmeyen sakatlıkları, ailevi sorunları ve en sonunda da pozitif çıkan doping testiyle futbol, Pogba için artık kabusa dönmüş gözüküyor. 31 yaşındaki Fransız futbolcu bundan sonra eski performansını yakalayabilecek mi, yoksa futbol arenasından acımasızca silinecek mi? Hep beraber tanık olacağız.

İlgini Çekebilir
Gelişleri muhteşem, gidişleri suskun oldu!
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler