Kanserle Mücadelesini Sürdüren Pele, Hastaneye Kaldırıldı

İsa Kethüda
30.11.2022 - 18:34 | Son Güncellenme: 30.11.2022 - 20:33

Son dakika haberleri. Kanserle mücadelesini sürdüren Brezilya ve dünya futbolunun efsanevi ismi Pele, genel sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

AJANSSPOR-HABER

Bir süredir kanser tedavisi gören Brezilya ve dünya futbolunun efsanevi ismi Pele, hastaneye kaldırıldı. İşte detaylar...

Sao Paulo'da hastaneye kaldırıldı

ESPN'de yer alan habere göre; Brezilyalı efsanenin, şişlik, kalp sorunları ve zihninde yaşadığı rahatsızlıklar nedeniyle Sao Paulo'da hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Tedavi etkisiz ilerliyor

Haberde, Pele'nin kanser tedavisinin etkisiz ilerlediği, zayıfladığı ve kendi kendine yemek yemekte zorlandığı ifade edildi. 

İlgini Çekebilir
Edin Visca, Türk vatandaşı mı oluyor? Net konuştu
Habere Git

Tümör nedeniyle ameliyat olmuştu

Bilindiği üzere, 82 yaşındaki Brezilyalı efsane futbolcu daha önce kolon bölgesindeki şüpheli tümör nedeniyle ameliyat olmuştu.

Futbol tarihinin en iyileri arasında gösterilen Pele, FIFA Dünya Kupası'nı 3 kez (1958, 1962, 1970) kazanan tek futbolcu olma özelliğini taşıyor.

İlgini Çekebilir
Totti İstanbul'a geldi, imzayı attı!
Habere Git

Kızı Kely Nascimento'dan yalanlama geldi

Brezilya basınında, eski yıldız futbolcunun vücutta oluşan şişlikler ve kalp sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldığı ve sağlık durumunun ciddi olabileceği yönündeki iddialara ise kızı Kely Nascimento'dan yalanlama geldi.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram hesabından Pele'nin sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Nascimento, "Bugün medyada, babamın sağlığına ilişkin birçok haber paylaşıldı. Babam, devam eden tedavisinde ilaç dozunun ayarlanması için hastaneye kaldırıldı. Bazı kardeşlerim, ziyaret için Brezilya'ya gidiyor. Acil bir durumu veya yeni bir hastalığı yok. Yeni yıla doğru, ben de yanına gideceğim ve fotoğraflarını çekip paylaşacağım." ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler