Pelkas, kendisine 'Yunanistan' diyen Ozan için ne dedi?

Son dakika haberleri... Fenerbahçe'nin yeni transferi Dimitris Pelkas, FB TV'ye konuştu Pelkas, Göztepe maçında attığı gol, takım arkadaşları, Ozan Tufan'ın kendisine 'Yunanistan' demesi hakkında neler söyledi? İşte detaylar...
20 Ekim 2020 17:21- Son Güncelleme - 20 Ekim 2020 17:36
Google news abonelik

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Yunan futbolcu Dimitris Pelkas, FB TV'nin sorularını yanıtladı. Pelkas, Göztepe maçında attığı gol, Ozan Tufan'ın kendisine 'Yunanistan' demesi ve takımın genel görüntüsü ve Erol Bulut hakkında sorulan soruları cevapladı.

İlk maçında gol attığı için mutlu olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Pelkas, "Çok mutluyum, ilk maçımda gol attım ve takım kazandı. Önemli olan takımın kazanması. Mutluyum, çünkü deplasmanda alınan galibiyet önemliydi. Trabzonspor maçına hazırlanıyoruz. Bu maçlar çok önemli Türkiye'de. En iyi şekilde maça hazırlanmamız gerek." dedi.

"Güzel bir kimya var"

Adaptasyon süreciyle ilgili konuşan Yunan futbolcu, "Çok kısa bir sürede takıma geldim ve milli aradan sonra perşembe gününden pazar gününe kadar takımdaydım. Bu biraz sıkıntı yaratıyor tabii. Çok kaliteli takım arkadaşlarım var, bana yardımcı oldular. Ben hocamızın ne istediğine odaklandım. Güzel bir kimya var. 1-2 ay içinde alıştıktan sonra daha iyi olacağız. Zaman geçtikçe adaptasyon sürecini böyle atlatacağımızı düşünüyorum. Gerçekten güzel bir grubumuz var. Bunu en başından beri hissediyorsunuz. Saha içinde birlikte olmak önemli ama saha dışında da bir aile olabilmek daha önemli. Çünkü arkadaşlık çok güzel ve şu anda güzel ilerliyor." ifadelerini kullandı.

"Gol atınca moraliniz yükseliyor"

Gol atmanın önemine değinen Pelkas, "Ne zaman gol atsanız moraliniz çok yükseklerde oluyor. Tabii ki golden sonra Ozan'a koştum ve teşekkür ettim. İlk maçlar önemlidir ve golle başlarsanız özgüven katarsınız. Çok mutluyum. İlk maçımda gol attım ve takıma katkıda bulundum." şeklinde konuştu.

'Yunanistan' yorumu

Maç içinde Ozan Tufan'ın kendisine Yunanistan diye seslenmesi hakkında yorum yapan Pelkas, "Duydum bunu çok da hoşuma gitti. Biz oyuncular maç içerisinde baskı altındayız ve bazı şeyleri unutuyoruz. Ben de 3 gündür takımdayım ve herkesin ismini hatırlayamıyorum. Ozan'ın da maç içerisinde öyle seslendiğini duymadım ama güzel bir anıydı." dedi.

"Tutkuyla yaşıyorum"

Maçlarında çok hırslı olduğunu vurgulayan Pelkas, "Maçın her anını yaşayan yüzde yüzünü veren bir karaktere sahibim. Penaltının olması bizim için avantaj olacaktı. Penaltı kararından sonra çok sevindim. Sosa'nın da golü atacağını biliyordum. Çok tecrübeli ve fantastik bir oyuncu. Avrupa'da birçok takımda forma giydi. Ben tutkuyla bu oyunu yaşayan bir oyuncuyum. O yüzden öyle bir gol sevinci yaşadım." ifadelerini kullandı.

"Stadın nasıl olduğunu internette gördüm"

Taraftarların Ülker Stadyumu'nda yaratacağı atmosferi görmek istediğini söyleyen Pelkas, "Kariyerimde hep bir sonraki maçı düşündüm. Tek tek ilerlememiz gerekiyor. Neleri yapabilirize odaklanmamız gerekiyor. Ben stadı dolu şekilde görmek isterdim ama pandemi sürecinden dolayı böyle bir şey olmuyor. İlk defa bende stadı içeriden göreceğim. Benim için de tecrübe olacak. Stadın nasıl dolu olduğunu videolardan ve internetten görmüştüm. Umarım bu süreci atlattıktan sonra taraftarımızı tekrar statta görürüz.

Benim öyle özel bir gol sevincim yok. Kim pas attıysa ona gidip teşekkür edip sarılıyorum. Bu süreçten bir an önce dönüp onları stadımızda görmek istiyoruz. Emin olsunlar ki yüzde yüzümü vereceğim. Her özelliğimi geliştirip sahada elimden gelen her şeyi vermek istiyorum. Şampiyonluk için oynayacağız ve onları mutlu edeceğiz. Fenerbahçe uzun zamandır bu tadı yaşamıyor." diyerek sözlerini noktaladı.