Penaltı Panenka, kutlama penguen! Olay gönderme

Cüneyt Muharremoğlu
07.12.2022 - 12:49 | Son Güncellenme: 07.12.2022 - 12:57

Dünya Kupası'nda Fas'ı attığı Panenka penaltısıyla çeyrek finale çıkaran Achraf Hakimi'nin gol sevinci İspanya Teknik Direktörü Luis Enrique'ye mesaj içeriyor.

AJANSSPOR HABER

Dünya Kupası'nda Fas'ın İspanya'yı turnuva dışında bıraktığı maçta son penaltıyı atan Achraf Hakimi, hem vuruşuyla hem sevinciye dünya gündeminde. Hakimi'nin sevinciyle, Sergio Ramos'u kadroya almayan İspanya Teknik Direktörü Luis Enrique'ye  gönderme yaptığı konuşuluyor.

Fas tarih yazdı, son penaltıyı Hakimi attı

Fas, Education City Stadyumu'nda oynanan İspanya maçını penaltılarla  3-0 kazanarak tarihi bir başarıya imza attı. Fas'a tarihinde ilk kez çeyrek finali getiren son penaltıyı Achraf Hakimi Panenka vuruşuyla attı.

Hakimi'den 'penguen' kutlaması

Fas'ın çeyrek finale çıkaran golden sonra Hakimi'nin sevinci dikkat çekiciydi. Faslı futbolcu, 'penguen' kutlaması denilen hareketi yaptı. Paris Saint Germain'i (PSG) yakından takip edenler için bu sevincin ayrı bir anlamı vardı.

İlgini Çekebilir
Sen misin Fas'ın tarihi İspanya maçını yerinde izleyen!
Habere Git

Luis Enrique'ye Sergio Ramos göndermesi

Hakimi, bu hareketiyle PSG'den takım arkadaşı Sergio Ramos'u Dünya Kupası kadrosuna almayan İspanya teknik Direktörü Luis Enrique'ye gönderme yapıyordu. 

Hakimi: Dünyanın en iyi defansı Ramos

İspanya Milli Takımı'nın açıklanmasından sonra Hakimi 11 Kasım'da sosyal medyadan "Dünyanın en iyi defansı Sergio Ramos" açıklaması yapmıştı. 

İşte o Sergio Ramos mesajı

Hakimi'nin Twitter'dan attığı mesaj şöyle...

İlgini Çekebilir
Kanada'da doğdu İspanya'da ekmek yedi Fas'ın kahramanı oldu
Habere Git

Luis Enrique'ye Ramos eleştirisi

Birçok futbolsever PSG'de forma giyen Sergio Ramos'un İspanya kadrosunda bulunmamasına tepki gösterdi. 36 yaşındaki futbolcu, PSG ile tüm turnuvalarda 20 maça çıktı. Fransız ekibinin yenilgi yüzü görmemesinde Ramos'un performansı etkili oldu.

Sosyal medyada Hakimi yorumları

Hakimi'nin hareketi sosyal medyada da yorumlara neden oldu. Bir Twitter kullanıcısı şöyle yazdı: "Hakimi Panenka'sıyla sadece İspanya'yı Dünya Kupası'ndan elemekle kalmadı, aynı zamanda Sergio Ramos gibi kutlama yaptı. Ramos'u seçmeyen Enrique'ye uygun bir cevap."
Bir başka kullanıcıysa "Hakimi'nin İspanya'yı elemekle kalmayıp Sergio Ramos'a saygı duruşunda bulunması mı? Paha biçilemez" yorumunu yaptı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler