AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ersin Destanoğlu Süper Kupa sonunda açıklama yaptı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 05 Oca 2022 - 23:46 / Son Güncelleme : 06 Oca 2022 - 01:12

Beşiktaş kalecisi Ersin Destanoğlu, Antalyaspor ile karşılaştıkları Süper Kupa'nın ardından konuştu. Penaltı vuruşlarının kahramanı, sevincini aktardı.

Beşiktaş ile Antalyaspor, Süper Kupa'da karşı karşıya geldi. Katar'da oynanan mücadele 1-1 berabere bitti.

Oynanan uzatmalarda da eşitlik bozulmayınca, seri penaltı vuruşlarına gidildi. Beşiktaş, penaltılar sonucunda rakibini 4-2 yenerek, kupaya uzandı.

Penaltıların kahramanı konuştu

Kurtardığı bir penaltıyla yıldızlaşan Ersin Destanoğlu, "Evet kaleci hocamızla analiz ettik, biliyordum. Aslında 4 tane oyuncunun analizine baktım, dördü de kullandı. Bir tanesini kurtarmak nasip oldu. Genç kardeşimizinkini kurtardım ama gençti sanırım bilmiyorum. Gerçekten mutluyum, mutluyuz. 3 kupa, Önder hocanın da ilk kupası. Gerçekten şimdi lig başlıyor. İkinci yarıya çok iyi hazırlanıp iyi maçlar çıkarmamız lazım." ifadelerin kullanarak, sevincini paylaştı.

"3. kupamı kazandım"

Ersin, "3. kupamı kazandım, bunun için çok mutluyum. Maça gelirken Rıdvan'la konuşmuştum acaba üçüncü kupamızı alabilir miyiz diye. Bunu da gerçekleştirdik. Önder Hocamızın da ilk kupası. Bu kupada Sergen hocamız ve ekibinin de emeği var. Hocamız bize geçen sene şans verdi ve 2 kupa kazandık. Ona da teşekkür ediyorum. İnşallah hep beraber daha nice kupalar kaldırırız." dedi.