Pep Guardiola, Jurgen Klopp'u Yine 1 Puanla Yendi

Feride Kara
22.05.2022 - 20:17 | Son Güncellenme: 22.05.2022 - 20:33

Manchester City sezonun en büyüğü olurken Pep Guardiola Liverpool teknik direktörü Jurgen Kloop ile çekiştiği iki şampiyonluk yarışını da bir puan farkla kazandı

AJANSSPOR-HABER

Premier Lig son yıllarda Manchester City ile Liverpool çekişmesine sahne oluyor. Elbette aynı zamanda da Pep Guardiola-Jurgen Klopp rekabetine tanıklık ediyoruz. İki takım ve hoca arasında ikinci kez şampiyonluk yarışı 1 puan farkla sonuçlandı. Ve yine kazanan Guardiola'nın City'si oldu.

En yüksek puanlı ikincilik!

2018-2019 sezonunda iki takım puan rekorları kıran bir şampiyonluk yarışına tutuştu. Ve sonunda 98 puanla şampiyonluk ipini Manchester City göğüsledi. Liverpool ise 1 puan farkla yani 97 puanla ikinci oldu. Bu kadar puan toplayın ikinci olan yegane takım unvanını aldı! Üstelik Klopp'un öğrencileri sadece 1 kez mağlup olurken şampiyon City, 4 defa yenildi. Ancak kazanan Pep ve oyuncuları oldu.

Klopp 30 yıl sonra şampiyon yaptı

2019-2020 sezonunda iki takım şine şampiyonluk yarışını birbirine karşı verdi. Pandeminin kesintiye uğrattığı sezonda Jurgen Kloop'un Liverpool'u Pep Guardiola'nın Manchester City'sine tam 18 puan fark atarak şampiyon oldu. Liverpool 99 puanla tam 30 yıl sonra Premier Lig'de şampiyonluk kazandı.

Geçen sezon güle oynaya şampiyondu

Geçen sezon da belli bir süre ikili arasında yarış olsa da Liverpool, daha sonra yarıştan erken denilecek bir şekilde koptu. City de son düzlüğe ezeli rakibi Manchester United'ın takibinde girdi. Ne var ki bu kâğıt üzerinde bir yarıştı. Çünkü City, 12 puan farkla mutlu sona çok rahat ulaşıp şampiyon oldu.

Guardiola iki kez 1 puanla kazandı

Ve bu sezon yeniden Guardiola-Kloop çekişmesini izledik. Nihayetinde 93 puana ulaşan City, 92 puanda kalan Liverpool'un önünde ikinci kez 1 puan farkla şampiyonluk kupasına ulaştı. Guardiola, Kloop'a karşı iki şampiyonluğunu da 1 puan farkla kazanarak inanılmaz bir heyecan yaşadı ve yaşattı.

Senin için hazırladığımız haberler