AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Pereira: "Bundan ders alıp eksiklerimizi düzelteceğiz"

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 12 Eyl 2021 - 19:37 / Son Güncelleme : 12 Eyl 2021 - 19:40

Süper Lig'in 4. haftasında Fenerbahçe, sahasında ağırladığı Sivasspor ile ilk yarıda gelen goller sonucunda 1-1 berabere kalırken maç sonu Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira değerlendirmelerde bulundu.

Pereira: "Bundan ders alıp eksiklerimizi düzelteceğiz"

AJANSSPOR - HABER

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, 1-1 sona eren Sivasspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

"Çok fazla bilinmeyen vardı"

"Zorlu bir maçtı. Diğer maçlarda olduğu gibi takım ruhunu sahada gösterebildik. Savaştık, koştuk, bastık. Yine de problemlerimiz vardı. Gelenler, sakatlıktan dönenler vardı. Milli takımdan dönenler de vardı, nasıl döndüklerini bilmiyorduk. Bu oyuncularımızın kaynaşmasını sağlamamız için kısıtlı zamanımız vardı. Çok fazla bilinmeyen vardı. Maç içinde bazı problemler yaşadık. Bütün hatalarımızdan ders çıkarmaya çalışacağız. Maçta kırılma anları vardı. Çok fazla oyun durdu sakatlıklar ve yere yatanlar nedeniyle. Geçtiğimiz maçlarda gösterdiğimiz bazı olumlu şeyleri gösteremedik."

"Takımın gösterdiği ruh mutluluk verici"

"Taraftarlarımız fantastikti. Bugün onlara 3 puan veremedik. Sakatlıkların durumuna bakmalıyız. 1 puan beni mutlu etmiyor. Her maç 3 puan isterim. Ancak takımımın gösterdiği ruhtan ötürü mutluyum. Kazanmak mümkün olmadı maalesef ama takımın gösterdiği ruh mutluluk verici. Dinleneceğiz, çalışacağız ve bir sonraki maçımıza bakacağız.

"Hakemler oyunu korumalı"

"Herkes maçı izledi. Yüksek ritmde oynatmaya çalışıyorum takımı. Diğer takımlar istediği gibi oynayabilir ama hakemler oyunu korumalı, bu kadar durmasına izin vermemeli. Ben bunları bahane göstermem. Kazanmamız gerekiyordu."