AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Pereira patladı! ‘Arkadaşım tamam mı?’

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 26 Kas 2021 - 13:45 / Son Güncelleme : 26 Kas 2021 - 14:09

Son dakika Fenerbahçe haberleri… Vitor Pereira, Tisserand ve Osayi ile üçlü savunma için yapılan eleştiriye sert tepki gösterip ‘Arkadaşım tamam mı?’ dedi.

AJANSSPOR-HABER

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, diziliş sorularına sonunda isyan etti. UEFA Avrupa Ligi’nde 90. Dakikada gelen golle Olimpiakos’a 1-0 kaybeden ve Konferans Ligi’ne geçen Fenerbahçe’nin Portekizli hocası, basın toplantısında adeta “Yeter” dedi.

Tisserand’ın ne hatası var?

Pereira, Tisserand’ın performansını eleştiren gazeteciye adeta isyan ederek yanıt verdi. Pereira, “Bu maçı tek bir oyuncuyla açıklayamazsanız. Sizce Tisserand derbideki ve bu maçtaki performansıyla olumsuz eleştiriyi hak ediyor mu? Niye onun için konuşmak istiyorsunuz? Golde bir hatası mı var? Futbol bu değil. Bu maçı onunla açıklamaya kalkarsanız saygısızlık etmiş olursunuz. Oyunun geneli yerine oyuncuyu konuşursanız herkes Tiserand’ı konuşur ama o bunu hak edecek bir şey yapmadı. Oyuncularıma saygı duyun. Son dakikada bir gol yedik. Maçı anlatan budur yoksa Szalai veya Tisserand değil” dedi.

Arkadaşım, tamam mı? Bitti

Vitor Pereira, Osayi Samuel’in sağ bek oynatılması ve oyunun son bölümünde 5’li savunmaya geçilmesine yönelik eleştiriyi de çok sıkılarak dinledi ve ardından “Arkadaşım, ardakaşım…Benim sorumluluğum. Tamam mı! Bu benim sorumluluğum, gol benim sorumluluğum, her şey benim sorumluluğum. Tamam mı? Bitti!” diye yanıtladı.

Derbide 4’lü başladı 3’lü bitirdi

İkinci kez Fenerbahçe’nin başına geçen Vitor Pereira sezona 3’lü savunma sistemiyle başladı. Her basın toplantısında bu sisteme dair sorular alan Pereira ise önemli olanın pozisyon oyunu olduğu ve oyuncuların sahada ne yaptığı olduğunu vurguladı. 2-1 kazanılan Galatasaray derbisinde ilk defa değişikliğe giden Pereira maçı, 4’lü savunmayla başlayıp 3’lü ile bitirmişti.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira basın toplantısında gelen sorulara çok sıkıldığını vücut diliyle açık açık ortaya koydu. İşte o anlar...