'Periler'in patronu belli oldu

05.11.2015 12:30 - Son Güncelleme -
'Periler'in patronu belli oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, federasyonun internet sitesinden yaptığı açıklamada, Ekrem Memnun’un yoğun programı nedeniyle görevinden istifa ettiğini hatırlatarak, kadın milli takımının başına, Memnun’un yardımcılığını yapan ve altyapılardan da sorumlu olan Aziz Akkaya’nın getirildiğini bildirdi.

Akkaş, Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu karşılaşmalarıyla birlikte Akkaya’nın göreve başlayacağını kaydetti.

A Milli Kadın Takım'ın yeni başantrenörü Akkaya, 21 Kasım Cumartesi günü Ankara’da oynanacak İsrail mücadelesinde ekibin başında olacak.

- Ümit Milli Takım'da iki bronz madalya kazandı
Millilerin yeni çalıştırıcısı Aziz Akkaya, tecrübesiyle dikkati çekiyor. 

Antrenörlük kariyerine 1983'te Nişantaşı'nda başlayan Aziz Akkaya, uzun yıllar yardımcı antrenörlük yaptı. Daha sonra İstanbulspor’da yardımcı antrenör olarak göreve devam eden Aziz Akkaya, 1988-1989 sezonunda Beşiktaş Kadın Basketbol takımına yardımcı antrenör olarak geçti. 1991-92 sezonunda A takımda başantrenör olan tecrübeli çalıştırıcı, uzun yıllar bu görevi yürüttü. Çeşitli kategorilerde toplam 24 yıl Beşiktaş’ta görev alan alan Aziz Akkaya, 2004-2005'te siyah-beyazlı ekibe şampiyonluk kazandırmıştı.

Beşiktaş'ın ardından Botaş Spor ve Edirne Belediyesi Edirnespor’da çalışan tecrübeli antrenör, 2012'de Macaristan ve 2013'te Samsun’da düzenlenen Ümit Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Ümit Milli Takımı'nda görev yaptı.

Aziz Akkaya, son olarak kadın milli takımlar altyapı teknik koordinatörü ve A Milli Kadın Takım yardımcı antrenörü olarak görev yaptı.

Ibrahimovic'ten gençleri kıskandıracak kıvraklık!

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up