PFDK Göztepe ve Altay'a ceza yağdırdı!

Feride Kara
01.12.2022 - 17:52 | Son Güncellenme: 01.12.2022 - 19:28

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, İzmir'de oynanan Göztepe-Altay maçında yaşananlardan dolayı Göztepe'ye 4 maç, Altay'a ise 6 maç seyircisiz oynama cezası verdi

PFDK, Göztepe-Altay maçında yaşananlardan dolayı Göztepe'ye 4 maç, Altay'a ise 6 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Ayrıca Göztepe'ye 112 bin TL, Altay'a ise 185 bin 500 TL para cezası verildi.

Maç tatil edildi

Spor Toto 1'inci Lig'de Göztepe ile Altay arasında 27 Kasım'da oynanan maçın 19'uncu dakikasında Altay tribünlerinden Göztepeli taraftarların bulunduğu tribüne atılan işaret fişeği nedeniyle Mehmet Çakır, ağır yaralanmış ve maç tatil edilmişti. 

Altay kalecisi Ozan Evrim'e saldırdı

Sağlık ekipleri yaralıya müdahale ederken sahaya atlayan Göztepe taraftarı Nihat Aydın, korner direğiyle rakip takımın kalecisi Ozan Evrim'e saldırmıştı. Evrim, başına aldığı darbeyle yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. 

İlgini Çekebilir
Altay'dan Göztepe maçı talebi
Habere Git

Saldırgan kasten öldürmeye teşebbüsten tutuklandı

Şüpheli Mehmet Nihat Aydın'ın kalecinin hayati bölgesi olan kafasının arkası ve ense kısmına öldürmeye elverişli bir silahla birden fazla kez vurduğu ve eylemine çevresindeki kişilerin engellemesi üzerine son vermek zorunda kaldığı yönünde görüş bildiren Cumhuriyet Savcılığı, şüpheliyi "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etmişti. Savcı, korner direğini silah saymış ve hakim, şüpheli Mehmet Nihat A'nın tutuklanmasına karar vermişti.

İfadesi şaşkınlık yarattı

Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'i korner bayrağıyla yaralayan Mehmet Nihat Aydın'ın ifadesinde "Kaleciye korner direğini alıp saldırmam bilinçli bir şey değildi. Ben karşı taraftaki ambulansa gidip karşı tribünde bulunan kayınbirederimi görmek istedim. Üzerime atılan suçlamayı kabul etmiyorum." dedi.

Senin için hazırladığımız haberler