• Diğerleri

PFDK'dan Gözbaşı'ya ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gölbaşı'na 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.
30 Temmuz 2020 17:51- Son Güncelleme - 30 Temmuz 2020 17:51
Google news abonelik
PFDK'dan Gözbaşı'ya ceza

Federasyonun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'ya, 'sportmenliğe aykırı açıklamaları' ve 'akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı' toplam 60 gün hak mahrumiyeti cezası verildiği duyuruldu.

Kurulun, bu gerekçelerin yanı sıra müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Berna Gözbaşı'na toplam 100 bin lira para cezası verdiği aktarıldı.

Hes Kablo Kayserispor'a 96 bin lira, Kayseri ekibinin idarecilerinden Mustafa Tokgöz'e 20 bin lira para cezası, Onur Gözbaşı'na ise 30 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira para cezası uygulandığı kaydedildi.

BtcTurk Yeni Malatyaspor'a 72 bin lira, Göztepe, Demir Grup Sivasspor ve Yukatel Denizlispor'a 24'er bin lira para cezası kesildiği bildirildi.

Göztepe oyuncusu Eren Bilen'e 2 maç men ve 26 bin lira para cezası, Demir Grup Sivasspor antrenörü Bülent Albayrak'a 1 maç men ve 13 bin lira para cezası uygulandığı aktarıldı.

Denizlispor Kulübü idarecileri Ali Fırat, Kaan Şanlıkan ve Nevzat Yakı'ya da 4 bin 500'er lira para cezası kesildiği belirtildi.

Penaltı kurtardı sonra... İşte ayarsız kaleci!