Salih Dursun, Beşiktaş maçının ardından 2 maç men cezası aldı

Aleyna Gürgen
14.09.2023 - 21:22 | Son Güncellenme: 14.09.2023 - 21:38

PFDK, Fatih Karagümrük'ten Salih Dursun'a Beşiktaş karşılaşmasındaki şiddetli hareketi nedeniyle 2 maç men ve para cezası verdi.

Salih Dursun, Beşiktaş maçının ardından 2 maç men cezası aldı

Beşiktaş - Fatih Karagümrük arasındaki hazırlık maçında rakibine yönelik şiddetli eylemde bulunan Salih Dursun için yeni bir gelişme yaşandı. 32 yaşındaki futbolcu PFDK'nin kararı ile men ve para cezası aldı. 

Beşiktaş maçının ardından PFDK'ye sevkedildi

Fatih Karagümrük oyuncusu Salih Dursun, Beşiktaş ile oynanan hazırlık maçına damgasını vurdu. Rakibine şiddet içeren harekette bulunan Dursun müsabakanın ardından TFF tarafından PFDK'ye sevkedildi. TFF tarafından Salih Dursun hakkında yapılan açıklamada "Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği’nce 12.09.2023 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevkler belli oldu. Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük futbolcusu Salih Dursun'un 10 Eylül tarihinde Beşiktaş ile oynanan özel maçtaki saldırısı nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verildi." denildi. 

Dursun'a 2 resmi maçtan men

Siyah-Beyazlı ekiple olan karşılaşmanın ardından PFDK'ye sevkedilen Salih Dursun'un cezası belli oldu. 32 yaşındaki savunma oyuncusu rakibine yönelik şiddetli harekette bulunduğu için PFDK tarafından 2 resmi maçtan men ve 26 bin TL para cezasına çarptırıldı. 

PFDK'den açıklama geldi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından yapılan açıklamada Salih Dursun'un aldığı cezası şu ifadelerle açıklandı: "VavaCars Fatih Karagümrük Kulübü sporcusu Salih Dursun’un, 10.09.2023 tarihinde oynanan Beşiktaş A.Ş. – VavaCars Fatih Karagümrük özel müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT’nin 43. ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakadan men ve 26 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler