"Pilotlarımıza COVID-19 bulaştırmayı önerdim..."

30 Mart 2020 21:30- Son Güncelleme - 30 Mart 2020 21:35
Google news abonelik

Red Bull'un danışmanı Helmut Marko, Red Bull Racing ve AlphaTauri'nin dört sürücüsünü virüse karşı bağışıklık kazandırmak için kontrollü bir ortamda COVID-19 bulaştırmayı önerdiklerini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan Helmut Marko, önemli açıklamalarda bulundu. Red Bull danışmanı: "4 Formula 1 sürücüsü ve 10 gencimiz var. Red Bull Racing ve AlphaTauri'nin 4 sürücüsüne virüse karşı bağışıklık kazandırmak için kontrollü bir ortamda COVID-19 bulaştırmayı önerdim. Hepsi mükemmel sağlığa sahip olan gençler, güçlü çocuklar. Bu sayede işe geri döndüğümüzde çok zorlu bir dünya şampiyonasına hazır olacaklardı. Çünkü devam ettiği takdirde çok zorlu bir şampiyona olacağını varsayabiliriz." dedi.

"Bunu tartıştık ama olumlu şekilde karşılanmadı..."

"Bunu tartıştık ama olumlu şekilde karşılanmadı..."

Fikrinin reddedildiğini söyleyen Helmut Marko "Bunu tartıştık ama olumlu şekilde karşılanmadığını söyleyebilirim. Bu fikir, düşünceden öteye gitmedi. Zaten Max Verstappen, Coronavirüs'ten ne kadar korktuğunu kendisi bana söyledi. Dört sürücünün tamamı evlerine ya da başka yerlere gittiler ve antrenman yapıyorlar" ifadesinde bulundu.

"Sanırım Max Verstappen şu anda normal sezondan daha fazla yarış yapıyor."

"Sanırım Max Verstappen şu anda normal sezondan daha fazla yarış yapıyor. Sim yarışlarına katılıyor ve her gün pek çok profesyonel sürücüye karşı savaşıyor. Elbette hepsinin fiziksel durumlarını korudukları kendi antrenmanları var. Bu, antrenman yapmak için ideal bir zaman."