AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Pınar Akyol'dan güllede altın madalya

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 17 Tem 2021 - 18:09 / Son Güncelleme : 17 Tem 2021 - 18:20

Son dakika spor haberleri... Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'nda Pınar Akyol, gülle atmada altın madalya kazandı.

AJANSSPOR-HABER

Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'nda Pınar Akyol, gülle atmada elde ettiği 16.80'lik derecesiyle altın madalya kazandı. 

 

Sezonun en iyi derecesini yapmıştı

Türkiye Atletizm Federasyonu'ndan paylaşılan bilgiye göre, güllede 20 yaş altında dünyada bu sezonun en iyi derecesinin sahibi Pınar Akyol, Avrupa U20 Şampiyonası’nda da Türkiye’ye ilk altın madalyayı getiren isim oldu.

Pınar Akyol'dan rahat şampiyonluk

Son yılların en dikkat çekici yeteneklerinden Pınar Akyol, Avrupa 20 Yaş Altı Şampiyonası’nda adını şampiyonluğa yazdırmayı bildi. Bu yıl 17 metrenin üzerindeki tek atlet olarak girdiği finalde rahat bir yarışma çıkaran Pınar, 16.80’lik derecesiyle şampiyonluğu kazandı.

Emel Dereli'den sonra bir ilk 

Akyol, iki yıl önce 16 yaşındayken gümüş madalya aldığı organizasyonda bu kez şampiyonluğu kazanarak gelecek ay Kenya’da yapılacak Dünya U20 Şampiyonası için de iddiasını ortaya koydu. Akyol, Emel Dereli’den sonra bu branşta Avrupa U20 şampiyonu olan ikinci Türk gülleci oldu.

Gülle finalinde yarışan bir diğer milli atlet Büşra Hatun Ekinci ise 14.65’lik dereciyle Avrupa yedinciliğini aldı.