Podolski'den Süper Lig ve Mesut Özil sözleri

19 Mayıs 2020 13:41- Son Güncelleme - 19 Mayıs 2020 13:49
Google news abonelik

Antalyaspor'un Alman yıldızı Lukas Podolski, koronavirüs nedeniyle ertelenen Süper Lig ve Bundesliga'nın geri dönüşü hakkında konuşurken, eski takımı Arsenal'de forma giyen Mesut Özil ile ilgili görüşlerini de dile getirdi.

Sky Sports'a röportaj veren Lukas Podolski Bundesliga'nın başlamasıya ilgili esprili bir yaklaşımda bulundu ve "Biz Almanlar bir kez daha disiplinimizi, zihinsel gücümüzü ve İngiltere karşısındaki penaltı atışlarında (EURO 1996 yarı final maçı) olduğu gibi birlikte nasıl çalıştığımızı gösterdik. Bundesliga'da çok maç yaptım ve döndüğünü görmekten mutluyum. Kimse beklemiyordu ama yaptılar. Herkes nasıl yaptıklarını takip ediyor." dedi.

Süper Lig'in durumu

Süper Lig'in durumu hakkında konuşan Podolski, "Bize bir tarih verdiler ancak henüz netleşmedi. Ne olacağını göreceğiz çünkü birkaç kulüpte koronavirüs var. Hazırız ve kurallara uyuyoruz ancak yapacağımız tek şey beklemek." ifadesini kullandı.

İşletmeleri hakkında konuştu

Kebap dükkanları ve dondurma salonu sahibi olan Alman yıldız yaşanan süreci değerlendirdi ve "Şu anda ortaklarımla oturup konuşacak, bazı yeni tatlar yaratacak ve neyi daha iyi yapabileceğimize karar verecek zamanım var. Başta biraz garipti çünkü kapatmak zorundaydık ancak birkaç hafta sonra yeniden açtık. Kebap ve dondurma işi çok iyi gidiyor. İnsanlar dondurmaya bayılıyor, 50 yıl içinde de dondurma yiyecekler. Kebaplar için de aynısı geçerli. Almanya'da çok popüler. Türk kültürü ve insanları ile bağlantım var. Kebap dükkanlarımın olması insanlara garip geliyor. Diğerleri şarap yapıyor veya araba koleksiyonu!" diye konuştu.

Mesut Özil sözleri

Eski takımı Arsenal'de forma giyen Mesut Özil ile ilgili düşüncelerini dile getiren Antalyaspor'un yıldızı, "Mesut Özil benim için tartışmasız harika bir oyuncu. Bazen teknik direktörle bir sorun oluyor ya da bir sakatlık. Futbolda böyle şeyler oluyor, bazen bu durumla baş etmek zorunda kalıyorsunuz. Mesut Özil ve Arteta öncekine göre daha uyumlu. Birlikte oynadılar ve birbirlerini tanıyorlar. Özil yeniden sahada ve izlediğim maçlarda eski teknik direktörle (Unai Emery) olduğundan çok daha iyi oynuyor." ifadesini kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.