Tenis Haberleri | Simona Halep'e Doping Nedeniyle 4 yıl Men

Orhan Gülek
12.09.2023 - 19:33 | Son Güncellenme: 12.09.2023 - 19:45

Son dakika spor haberleri... Dünya eski 1 numarası Rumen tenisçi Simona Halep, doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 4 yıl men cezası aldı. İşte detaylar

Tenis Haberleri | Simona Halep'e Doping Nedeniyle 4 yıl Men

AJANSSPOR - HABER

Spor dünyası bu ara doping skandallarıyla çalkalanıyor. Juventus'lu futbolcu Paul Pogba'dan sonra bir doping skandalı daha patladı. Dünya eski 1 numarası Rumen tenisçi Simona Halep de doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 4 yıl men cezası aldı.

2022'den bu yana men cezası vardı

2018 Fransa Açık ve 2019 Wimbledon şampiyonu Rumen tenisçi Simona Halep, doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 4 yıl men cezasına çarptırıldı. Uluslararası Teniste Dürüstlük Birimi (ITIA), geçen yıl ABD Açık'ta yasaklı kan güçlendirici 'roxadustat' testinin pozitif çıkmasının ardından Ekim 2022'den bu yana geçici men cezası bulunan Rumen tenisçiyle ilgili kararı duyurdu.

Halep'in itiraz hakkı var

ITIA'dan yapılan açıklamada, kariyerinde iki grand slam şampiyonluğu bulunan dünya eski 1 numarası 31 yaşındaki tenisçinin, 4 yıl men cezası aldığı belirtildi.

Rumen tenisçinin, alınan karara itiraz hakkı bulunuyor.

İlgini Çekebilir
Paul Pogba'ya futboldan men!
Habere Git

Paul Pogba'nın doping testi de pozitif çıkmıştı

Dünya futbolu dün Paul Pogba depremiyle sarsılmıştı. Le Havre alt yapısından yetişen ve kariyerinde sadece Manchester United ile Juventus forması giyen Paul Pogba'nın 20 Ağustos 2023 tarihinde oynanan Udinese-Juventus karşılaşmasının ardından yaptırdığı test pozitif çıktı. Paul Pogba'nın futbol hayatını sona erdirecek tarihi ceza gündeme geldi. 

Pogba, futbola veda edebilir

Paul Pogba testosteron testinin pozitif çıkmasının ardından dört yıla kadar futboldan men edilebilir. İtalya'nın ulusal anti-doping mahkemesi (NADO Italia) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Juventus'un orta saha oyuncusunun, kulübünün 20 Ağustos'ta Udinese'ye karşı aldığı 3-0'lık galibiyetin ardından yapılan rastgele bir doping testinin ardından geçici olarak futboldan uzaklaştırıldığını duyurdu.

30 yaşında bir yandan sakatlıklarla boğuşan Paul Pogba, 4 yıl men cezası alması durumunda futbol hayatına son verebilir. 

Senin için hazırladığımız haberler