FIBA Kadınlar EuroBasket 2023 Kura Çekimi Torbaları Belli Oldu

İsa Kethüda
06.03.2023 - 14:48 | Son Güncellenme: 06.03.2023 - 14:56

FIBA Kadınlar EuroBasket 2023’e katılacak 16 ülke, FIBA Kadınlar Dünya Sıralaması’na göre sıralandı. Türkiye kuraya ikinci torbadan İtalya, Yunanistan ve Slovenya ile katılacak

AJANSSPOR-HABER

Slovenya'nın başkenti Ljubljana’da 8 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket) 2023’ün kura çekimi öncesinde torbalar ve ev sahibi ülkelerin seçtiği partner federasyonlar belli oldu.

Türkiye'nin ikinci torbadaki rakipleri

FIBA Kadınlar EuroBasket 2023’e katılacak 16 ülke, FIBA Kadınlar Dünya Sıralaması’na göre sıralandı. Buna göre Türkiye kuraya ikinci torbadan İtalya, Yunanistan ve Slovenya ile katılacak.

Torbalar şu şekilde oluştu:
1. Torba: İspanya, Fransa, Belçika, Sırbistan
2. Torba: Türkiye, İtalya, Yunanistan, Slovenya
3. Torba: Büyük Britanya, Karadağ, Slovakya, Çekya
4. Torba: Macaristan, Letonya, Almanya, İsrail
İlgini Çekebilir
Hollandalı yıldızdan Galatasaray'a müjde!
Habere Git

Kura çekiminde dört torbada yer alan toplam 16 takım, her biri dörder takımdan oluşan dört gruba yerleşecek. FIBA Kadınlar EuroBasket 2023'e ev sahipliği yapacak İsrail ve Slovenya, ilgili ülkede mücadele edecek bir ortak federasyon seçme hakkına sahipti.

Slovenya, Ljubljana'da da oynamak için Sırbistan ile ortaklık kurdu ancak bu ülkeler kurada farklı gruplarda çekilecek. İsrail ise Çek Cumhuriyeti ile anlaşma sağladı ve aynı grupta eşleşecekler.

Kura çekimi 8 Mart Çarşamba günü Türkiye saati ile 19.00’da gerçekleşecek olup FIBA’nın YouTube kanalından canlı yayımlanacak. FIBA Kadınlar EuroBasket 2023, 15 Haziran'da başlayacak olup grup aşaması ve çeyrek final elemeleri Tel Aviv ile Ljubljana'da oynanacak. Final etabı ise Ljubljana'da düzenlenecek ve 25 Haziran’da sona erecek.

İlgini Çekebilir
Ümit Milli Takım'ın başına gelecek isim belli oldu! TFF'den resmi teklif...
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler