• Diğerleri

"Premier Lig bu kadar erken başlamamalı"

Newcastle United takımının teknik patronu Steve Bruce, koronavirüs sebebiyle verilen aranın erken başlamasından tedirgin. Bruce, liglerin başlayacağı tarihle ilgili fikrini açıkladı.
17 Mayıs 2020 22:33- Son Güncelleme - 17 Mayıs 2020 23:34
Google news abonelik
"Premier Lig bu kadar erken başlamamalı"

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Newcastle United'ın teknik direktörü Steve Bruce, futbolcuların yeniden oynayacak düzeye gelmelerinin en erken haziran ayı sonunu bulacağına inandığını söyledi. Bruce, ligin başlaması için Haziran ayının erken olduğunu ifade ediyor.

Steve Burce: "6 hafta hazırlık süreci gerekiyor"

İngiliz basınına konuşan Bruce, ligin mart ayının ortalarından bu yana askıda kaldığını hatırlatarak, "8 haftadır oynanmayan bir lig var. Oyuncular muhtemelen kariyerlerindeki en büyük arayı yaşıyor. Liglerin yeniden başlaması için en az 6 hafta hazırlık sürecine girmeliler ve 6 tane hazırlık maçına çıkmalılar. Ancak bu şekilde ligde maça çıkacak düzeye gelirler." değerlendirmesinde bulundu.

"Haziran sonundan önce lig kesinlikle başlamamalı"

İngiltere'de birçok teknik direktörün aynı endişeleri yaşadığını savunan 59 yaşındaki teknik adam, "Futbolcuları forma sokmak için bize zaman verilmeli. Yeterince hazır olmadan maça çıkarlarsa sahada yürüyecek halleri kalmaz. Haziran sonundan önce lig kesinlikle başlamamalı." ifadelerini kullandı.

"Futbolcuların sağlık durumu riske girer"

Konu üzerine görüşlerini aktaran Watford'un teknik direktörü Nigel Pearson da ligin kısa sürede açılması halinde futbolcuların sağlık durumunun tehlikeye girebileceğini vurguladı. İngiliz hükümetinden geçen hafta yapılan açıklamada, liglerin tekrar başlatılması için "açık kapı bırakıldığı" ifade edilmişti.

5. Hafta / Bayern Münih - Köln: 4-0 (Özet)