AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Premier Lig’de ‘Avrupa Süper Ligi istifaları’

İlk Yayınlanma : 29 Nis 2021 - 19:00 / Son Güncelleme : 29 Nis 2021 - 19:04

Başlamadan biten Avrupa Süper Ligi girişimine destek veren İngiliz kulüplerinin temsilcileri, İngiltere Premier Lig organizasyonundaki görevlerinden istifa etti. İşte detaylar…

Premier Lig’de ‘Avrupa Süper Ligi istifaları’

AJANSSPOR-HABER

 

Avrupa Süper Ligi projesinin iptali sonrasında bu girişime destek veren kulüplerdeki çalkantılar devam ediyor. Premier Lig'in reklam danışmanlığı bölümünde görev alan Manchester Unitedlı Ed Woodward ve Liverpoollu Tom Werner'in istifa ettiği belirtildi.

City, Arsenal ve Chelsea'den istifalar

Ayrıca temsilcilerden Manchester Cityli Ferran Soriano ve Arsenalli Vinai Venkatesham'ın Premier Lig'in stratejik danışmanlık grubunda, Chelseali Bruce Buck'ın ise denetim ve hizmet biriminde görev almayacağı ifade edildi.

İstifaların nedeni kamuoyu baskısı

İngiltere basınında yer alan haberlerde, ülke futbol kamuoyunda son dönemde artan baskılar nedeniyle söz konusu kulüp temsilcilerinin istifaya zorlandığı kaydedildi.

Süper Lig'e 6 İngiliz kulübü katılmıştı

İngiltere'den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City ve Tottenham'ın aralarında yer aldığı Avrupa'nın önde gelen 12 kulübü, 19 Nisan gecesi yaptıkları ortak açıklamayla Avrupa Süper Ligi'ni kurma kararı aldıklarını duyurmuştu.

48 saat içinde Süper Lig'den çekildiler

UEFA, FIFA, ülke federasyonları ve taraftarların yoğun tepkisinin ardından 6 İngiliz kulübü de 48 saat içinde girişimden çekildiğini duyurmuştu.