Premier Lig'de Chelsea, Stamford Bridge Stadyumu'nda İftar Verecek

Orhan Gülek
13.03.2023 - 21:06 | Son Güncellenme: 13.03.2023 - 21:20

İngiltere Premier Lig'de bir ilke imza atacak olan Chelsea, Ramazan ayında Stamford Bridge Stadyumu'nda iftar vereceğini açıkladı. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

İngiltere Premier Lig'de bir ilke imza atacak olan Chelsea, Ramazan ayında stadında iftar verecek.

Stamford Bridge'de açık iftar programı

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Chelsea, Stamford Bridge'de ilk açık iftar programına ev sahipliği yapacak. 26 Mart Pazar günü kulüp ve bir Premier Lig stadı için bir ilk olacak şekilde Stamford Bridge'de saha kenarında bir açık iftar programına ev sahipliği yapacak." denildi.

Premier Lig'de bir ilk

Chelsea'nin stadındaki etkinlikle birlikte ilk kez bir İngiltere Premier Lig takımının stadında iftar verilmiş olacak.

"Son derece gururluyuz"

Açıklamada, Chelsea Vakfı Başkanı Simon Taylor, "Ramazan Çadırı Projesi ile birlikte açık iftar programımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum ve bunu yapan ilk Premier Lig kulübü olmaktan son derece gururluyuz. Ramazan ayını ve Müslüman topluluğumuzu tanımak, dini hoşgörüyü teşvik etme çalışmalarımızın çok önemli bir yönüdür ve herkesi 26 Mart Pazar günü karşılamayı dört gözle bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Büyük katılım bekleniyor

Birleşik Krallık'ta düzenlenen toplu iftarlar, Müslüman vatandaşlar ile bir araya gelerek birlikte oruç açma fırsatını verirken karşılıklı diyalog için de önemli bir imkan sağlıyor. Chelsea FC, düzenleyeceği toplu iftara Müslüman cemaatlerinden, öğrencilerden ve taraftarlardan katılım sağlayacak.

Chelsea, toplu iftar etkinliğine ev sahipliği yapan ilk Premier Lig kulübü olacak. Londra ekibi tarafından yapılan açıklamada bunu gerçekleştiren ilk Premier Lig kulübü olmaktan duyulan gurur ifade edildi.

Senin için hazırladığımız haberler