Profesör "Oynar" derse Aboubakar Beşiktaş'ta

Son dakika Beşiktaş transfer haberleri... Siyah-beyazlılar forvet transferini sonuçlandırmak isterken, eski golcüsü Aboubakar'ın transferi söz konusu oldu. Peki Aboubakar Beşiktaş'a transfer olacak mı? İşte Aboubakar-Beşiktaş transferinde son durum...
23 Eylül 2020 20:44- Son Güncelleme - 23 Eylül 2020 20:51
Google news abonelik

Erdal CÖMERT - AJANSSPOR

Santrfor arayışlarında sona gelen Beşiktaş, eski oyuncusu Vincent Aboubakar'ı İstanbul'a davet etti. Golcü futbolcu, dün gece itibarıyla İstanbul'a geldi. Futbolcunun 'Bırakmam Seni' tişörtü giymesi dikkat çekti. Aboubakar transferiyle ilgili detaylar haberimizde...

Aboubakar ile kaç yıllık anlaşma yapılacak?

Porto ile yollarını ayıran 28 yaşındaki Kamerunlu golcüyle 1+1+1 olmak üzere 3 yıllık bir anlaşma planlanıyor. Ancak; çok önemli bir ayrıntı var. Son noktayı başkan Ahmet Nur Çebi koyacak. Peki nasıl olacak bu?

Çebi, Profesör Taşer ile buluşacak

Bodrum'da bulunan ve bugün İstanbul'a dönecek olan Çebi, Aboubakar'ın sağlık raporlarını sporcu sağlığı konusunda Türkiye'nin önde gelen isimlerinden Profesör Ömer Taşer ile birlikte değerlendirecek. Taşer'in "Oynayabilir" demesi halinde başkan Çebi de transfere onay verecek. Yani Aboubakar transferi Taşer'in yapacağı değerlendirmeye bağlı.

Başarıya bağlı sözleşme

Başarıya bağlı sözleşme

Peki raporları temiz çıkarsa Aboubakar ile nasıl bir anlaşma yapılacak? 3 yıllık bir sözleşme öngörülüyor ama 1+1+1 şeklinde bir anlaşma olacak. Çebi, başarıya endeksli kontrat istiyor ve "Kendine güvenen futbolcu opsiyonlu imzadan çekinmez" diyor.

Aboubakar, Beşiktaş'tan ne kadar para talep etti?

Aboubakar, yıllık olarak da 1.5 milyon Euro talep ediyor. Bu tutar belki son pazarlıkta biraz daha düşürülebilir.

Kalinic'in şartları ağır geldi

Medyada Beşiktaş'ın Aboubakar ile birlikte Atletico Madrid'den Hırvat golcü Nikola Kalinic'i de alacağı yazılıyor. Ancak 32 yaşındaki futbolcunun şartları Çebi tarafından ağır bulundu.

Başkan veto etti

Başkan veto etti

3'er milyon Euro'dan 3 yıllık bir kontrat isteyen Kalinic'i siyah beyazlıların başkanı, veto etti. Ahmet Nur Çebi, yarı fiyatına ve opsiyonlu sözleşmeyi kabul eden Aboubakar'ı bu nedenle birinci seçenek yaptı. Ama ona da sağlık raporlarının temiz olması şartını koydu. Çebi-Taşer görüşmesi ikinci Aboubakar devrinin olup olmayacağını gösterecek.

Rüzgâr gibi geldi geçti

2016-17 sezonunda Beşiktaş'ta bir sezon kiralık oynayan Aboubakar, başlangıçta bocalasa da lig ilerledikçe yüksek bir performans ortaya koyarak şampiyonlukta önemli bir pay sahibi oldu. Kamerunlu, 38 maçta forma giydiği siyah beyazlı formayla toplam 19 gol atarken 9 da asist yaptı. Geçen sezon Porto'da sadece 11 maça çıkan oyuncu, 4 gol atıp 2 de asist yaptı. 2018-19 sezonunda çapraz bağları yırtılan Aboubakar, bir daha eski formuna kavuşamadı.