PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Türkiye'de Yapılacak | Espor Haberleri

Orhan Gülek
06.01.2023 - 17:46 | Son Güncellenme: 06.01.2023 - 17:56

Dünyanın en büyük espor takımlarının kıyasıya mücadele ettiği PUBG Mobile Dünya Şampiyonası finalleri Türkiye'de yapılacak. İşte haberle ilgili tüm detaylar

AJANSSPOR - HABER

Dünyanın en büyük mobil e-spor organizasyonlarından PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın (PMGC) 2023 yılında Türkiye’de düzenleneceğini duyuruldu.

4 milyon dolar ödül

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın 2023 finalleri Türkiye’de düzenlenecek. Dünyanın en büyük espor takımlarının kıyasıya mücadele ettiği ve 2022 yılında 4 milyon dolar ödül havuzu bulunan turnuva, Türkiye esporun bilinirliğinin artması açısından da önem taşıyor.

2023 yılı Pubg Mobile Espor takvimi

2023 yılı için PUBG MOBILE Pro League'in (PMPL) genişletilmesi, PMPL Elemelerine giden özel amatör eko-sistemi ve daha fazla PUBG MOBILE Regional Clash (PMRC) turnuvasının eklenmesini içeren yeni duyurulara da yer verildi.

PMPL'de yarı profesyonel ve amatör takımlar için 2024'te turnuvaya giriş için PMPL Elemeleri yer alacak. Takımlar, PUBG MOBILE Ulusal Şampiyonası, PUBG MOBILE Club Open veya 3. parti turnuvalarda yarışarak PMPL Elemelerine giriş hakkı kazanacak. PUBG MOBILE, yarı profesyonel ve amatör takımlar için profesyonelliğe giden yolda oyunculara her zamankinden daha fazla fırsat sunmaya hazırlanıyor.

Bölgeler arası rekabeti daha heyecanlı hale getirmek için ve 2022 düzenlenen ilk PUBG MOBILE Regional Clash'in başarısından sonra, PUBG MOBILE Esports 2023'te daha fazla turnuvaya imza atacak. PUBG MOBILE Regional Clash, taraftarların favori bölgesel takımlarının PUBG MOBILE Esports'un küresel turnuvaları dışında karşı karşıya gelmelerine olanak sağlıyor.

İlk kez Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek

2023 yılı aynı zamanda bir kez daha iki küresel turnuvaya sahne olacak. Kasım ayından itibaren başlayacak olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası, ilk kez Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Temmuz ayında ise Riyad'da düzenlenecek PUBG MOBILE World Invitational turnuvası gerçekleşecek.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe Espor, Valorant oyuncusu ile yollarını ayırdı
Habere Git

10 puanlık bir sisteme geçilecek

PUBG MOBILE Esports ayrıca oyuncu deneyimini geliştirmek için iki format değişikliği yapacak. Oyunları daha heyecanlı ve rekabetçi hale getirmek için tüm turnuvalarda 10 puanlık bir sisteme geçilecek.

Senin için hazırladığımız haberler