"Quaresma'nın kaleyle ve golle işi yok"

20 Mayıs 2017 23:10- Son Güncelleme - 20 Mayıs 2017 23:10
Google news abonelik

AJANSSPOR - Yorumcu Metin Tekin, beIN SPORTS'ya yayınlanan Maraton programında Beşiktaş'ın Kasımpaşa'yı 4-1 yendiği maçın başarılı isimleri Oğuzhan ve Quaresma hakkında konuştu.

Tekin'in sözleri şöyle:

"Son 5-6 hafadır Oğuzhan'ı beğeniyoruz. Belki ilk yarı çok tamamadır diyemedik Oğuzhan için ama son bölümde etkili bir Oğuzhan var. Geçen seneden örnekler gösteriyor. Oğuzhan'ın en büyük eprisi, o yaratıcılığıdır. O yaratıcılığını da 18'e yakın veya 18'in içinde kullanırsa; bu sefer de etkili oluyor, golün içinde oluyor. Oğuzhan'ı böyle seyrettiğiniz zaman Oğuzhan'a misyon yükleniyor. O yüzden ben de çok beğendim Oğuzhan'ı.

Quaresma çok top tuyor diye eleştiriliyor diye bir cümle gördüm, sabaha gazetede yazı hazırlarken. Benim futbol görüşüme göre; çok top tuyorsun diye olumsuz bir şey yoktur. Yanlış top tutma vardır. Eğer doğru oynuyorsanız ve top tutuyorsanız; aksine tutabildiğiniz kadar top tutun denir, verimli ve etkili oynuyorsanız. Alex'in tarifi öyledir; gerektiği gibi oynamak. Quaresma için de son şunu söyleyeyim; tek bir anlamda eleştirim var. Çok önemli özellikleri var ama kaleyi ve golü sevmiyor. Kaleyle ve golle işi yok. Bu durum, onun futbol hayatındaki en önemli eksik, başka eksiği yok. Quaresma bugün çok iyiydi.