Rahmi Koç da koronavirüse yakalandı!

Koç Holding Şeref Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi ünlü iş insanı Rahmi Koç'un koronavirüs testi pozitif çıktı. 90 yaşındaki Koç, Amerikan Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
17 Ekim 2020 12:03- Son Güncelleme - 17 Ekim 2020 12:07
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada Rahmi Koç'un 16 Ekim'de hafif üst solunum yolu enfeksiyonu belirtileriyle hastanelerine başvurduğu belirtilerek, "Yapılan incelemede COVID-19 testi pozitif bulunmuştur. Kendisinin sağlık durumu iyi olup, hastanemizde tedbir amaçlı izlenmektedir" denildi.

Beşiktaş'tan geçmiş olsun mesajı

Beşiktaş kongre üyesi olan ve siyah beyazlı kulübe dara düştüğü her anda yardım eden Rahmi Koç, bu sezon başında da holdinge ait Beko markasının forma sponsoru olmasını sağlamıştı.

Beşiktaş Kulübü de yaptığı açıklamada Rahmi Koç'a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Açıklamada şöyle denildi:

"Camiamızın değerli büyüğü, Divan Kurulu Üyemiz ve Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç’un koronavirüs testinin pozitif çıktığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız."

2003 yılında emekli oldu

1930 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Rahmi Koç, Harp Akademileri'nde yedek subaylık hizmetinde bulundu.

1958 yılında aile şirketi Otokoç'da çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Koç Topluluğu'nun Ankara'daki temsilci şirketi olan Koç Ticaret'e geçti.

1964'te yılındaysa Koç Holding Genel Koordinatörü oldu.

1970 yılında holdingin icra komitesi başkanı görevine gelen Rahmi Koç, 1 yıl sonra da idare meclisi başkan yardımcısı oldu.

1980'de Koç Holding İdare Komitesi Başkanı sıfatını aldı.

Rahmi Koç, 30 Mart 1984’te aldığı Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 4 Nisan 2003'e kadar sürdürüp, emekli oldu. Koç, emekli olduktan sonra Koç Müzesi başta olmak üzere daha çok kültürel ve sosyal aktiveteler içinde yer aldı.

Ajansspor olarak biz de sayın Rahmi Koç'a acil şifalar diliyoruz.