"Rakibin eline vurmayı çalıştıracağız"

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman, dikkat çeken açıklamalarına maç önünde olduğu gibi maç sonunda da devam etti. Ünal Karaman, 1-0 kaybettikleri Konyaspor maçı sonrası neler söyledi? Çarpıcı ifadeler...
5 Temmuz 2020 23:49- Son Güncelleme - 5 Temmuz 2020 23:49
Google news abonelik
"Rakibin eline vurmayı çalıştıracağız"

AJANSSPOR

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman, 90+5.dakikada yedikleri golle 1-0 kaybettikleri Konyaspor maçı sonrası yayıncı kuruluşa açıklama yaptı. Ünal Karaman, penaltı kararına itiraz etti ve eleştirilerde bulundu.

Ünal Karaman’dan sert açıklamalar devam etti

Gereken dersleri çıkaracaklarını anlatan Ünal Karaman, kural koyuculardan her şeyi beklemenin doğru olmayacağına vurgu yaptı.

Ünal Karaman: ”Bu maçın hakkı hiç olmazsa 1 puandı”

Deneyimli çalıştırıcı, “Bu dakikada kaybetmek üzücü. Her şeyi UEFA'dan, FIFA'dan kural koyuculardan beklememeliyiz. 90+3. dakikada canım yandı diye söylemiyorum ama öyle penaltı olmaz. Eski sisteme dönmeliler. Futbolcu koşarken elini arkasına koyamaz. Bu golle mağlup olmak üzücü. İyi bir takım savunması yaptık. Etkili çıkışlarla pozisyonlar bulduk. Bugün final bölgesinde daha hassas olabilirdik. Bu şekilde yenilmek çok üzücü. Bu maçın hakkı hiç olmazsa bir puan olmalıydı” diye konuştu.

“Rakiplerin eline vurmayı da çalıştıracağız”

Rizespor teknik patronu bundan sonraki haftalar için konuşma yaparken, saha içindeki bazı pozisyonlar üzerinden göndermeler yaptı.

Karaman, ”Başımızı kaldıracağız. Dersleri çıkaracağız. Geliştirmemiz gereken bazı yanlarımızı geliştireceğiz. Bu lig devam edene kadar mücadele sürecek. Hep bizim, hep rakiplerimizin maçları zor. En az hata yapan takım ligde kalacak. Oyuncularımıza eksiklerini çalıştırırken, rakibin eline vurmayı da çalıştıracağız. Doğruları yapmayı çalışanın kazanacağı bir lig olacak” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısı

Basın toplantısında da görüşlerini dile getiren ve son andaki pozisyonun penaltı olarak değerlendirilmesinin kendilerini üzdüğünü vurgulayan Karaman, şunları kaydetti:
"Genelde bir iki pozisyonun dışında takım savunmasında iyiydik. İyi olduğumuz bir müsabakaydı. Bazen hatalar pahalıya mal olabiliyor. Özellikle böyle dakikalar içerisinde olması... Bugün verilen mücadelenin, gösterilen emeğin puanla taçlanması sağlanacaktı. Onun adına üzüldüm. Bir diğer konuya da değinmek istiyorum. Normal kurallara göre bu pozisyon penaltı diyebilirsiniz ama biz kural koyuculara da müdahil olmalıyız. Belki UEFA ve FIFA'ya bu anlamda futbolun ruhuna ve özüne uygun pozisyonda... Eskiden derdik, 'topun ele gitmesi değil, elin topa gitmesi' diye. Biraz daha bu konulara girilmeli. Çünkü ceza sahası içerisinde insanlar koşarken, oyuncu koşarken, kademe yaparken daha pozisyon başlamadan oyuncu elini bağlayarak gidiyor. Bunu benim canım yandı diye söylemiyorum. Bütün takımlar için söylüyorum. Herkesin canı yanıyor. Genel olarak bu insan doğasına, fizik doğasına, oyuncu doğasına aykırı bu. Bunlarda bir düzenlemeye gidebilirler. İllaki kural koyuculardan bunu beklememek lazım. Bu konuda biraz daha hassas olunabilir."

Bütün bunları kendi canı yandığı için söylemediğini ifade eden Karaman, "Tabii ki düşme hattındaki takımların tamamı çok ciddi ateş içerisinde. Zor müsabakalar oynayacaklar, biz de bunlara dahiliz. Son maçlarında en az hatayı yapan futbolda en doğru oynayan ve pozisyonları en iyi değerlendirenler mutlu olacak. Diğerleri üzülecek, bizim üzüldüğümüz gibi. Bundan sonra ben artık oyun içerisinde ve ceza sahası içerisinde oyuncularımı rakip kaleden ziyade rakip futbolcuların eline vurmaya çalıştıracağım. Belki bu insanlara farklı bir mesaj olabilir. Konyaspor kazandı. Tebrik ediyorum. Bundan sonraki oynayacakları karşılaşmalarda başarılar diliyorum." diye konuştu. 

 

ÜNAL KARAMAN MAÇ ÖNCESİNDE ‘AĞLAMAYIN’ GÖNDERMESİ YAPTI! O HABER İÇİN TIKLAYIN…