"Rakip yerden kalksaydı futbol oynardık"

TFF 1. Lig ekibi Giresunspor'un deneyimli kalecisi Tolgahan Acar, Ümraniyespor maçı ve hedefleri hakkında konuştu. Tolgahan, transfer süreci ve VAR sisteminin Süper Lig'den sonra alt ligde de uygulanması gerektiğini de vurguladı.
4 Kasım 2020 16:51- Son Güncelleme - 4 Kasım 2020 17:03
Google news abonelik

TFF 1. Lig ekiplerinden Giresunspor'da forma giyen tecrübeli kaleci Tolgahan Acar, ligdeki hedefleri hakkında konuştu. 1-0 kaybettikleri Ümraniyespor maçında ortaya koyulan futbolcu eleştiren Acar, "Rakip yerden kalkmadı. En yakın arkadaşlarım bile 60. dakikadan sonra maçı izlemeyi bıraktığını söylüyor" dedi. Acar, VAR sisteminin de TFF 1. Lig'de mutlaka olması gerektiğini vurguladı.

Radyospor'da Gün Ortası programında Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Tolgahan Acar'ın açıklamaları şu şekilde:

"Ümraniyespor yerden kalkmadı, arkadaşlarım maçı 60. dakikada izlemeyi bıraktı"

33 yaşındaki kaleci Tolgahan Acar, Ümraniyesor maçıyla ilgili çarpıcı konuştu. Acar, "Ümraniyespor maçı çok ilginç bir maçtı. Tek maçlık bir hedefimiz yok. Milli araya kadar iyi geçirmeliyiz. Ümraniyespor futbol oynatmamak adına sahada her şeyi yaptı. Futbol oynayamadık. Çünkü rakibimiz yerden kalkmadı. Ümraniyespor galip gelmek için her şeyi yaptı. Bu futbol çerçevesinde olmalıydı. Arkadaşlarıma sorduğumda 60. dakikadan sonra izlemeyi bırakmışlar. Rakibi yerden kaldıramadık" ifadelerini kullandı.

"Rakibin hocası, kazanamamaya tepki olarak böyle oynadıklarını söyledi"

Öz eleştiriler ve analizler yaptıklarını belirten Tolgahan Acar kötü futbolu rakip takımın hocasıyla da konuştuğunu belirtti. Giresunspor kalecisi, "Kapanan bir takıma karşı nasıl oynanması gerektiğini gösteremedik. Böyle rakiplere karşı daha tedbirli olacağız. Sonraki sefere böyle rakipler karşısında kilidi açacağız. Rakibi tebrik ediyorum. Abdullah Avcı'nın yanında çalışmış bir hocaları var. Recep Uçar... Rakibin hocasına gidip, "Bu futbola üzüldüm" dedim. O da kazanamamaya tepki olarak böyle oynadıklarını söyledi. Çok kötü bir futbol vardı. Durağan bir maçtı. Bu yüzden üzgünüm. Rakip puan almak istiyordu. Ne diyeyim. 3 puan aldılar, tebrik ediyorum" açıklamasını yaptı.

"Zeminimiz sürprizlerle dolu"

Kendi statlarının zemininin bozuk olması sebebiyle sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Tolgahan Acar transfer sürecine de değindi. Acar, "Hedefleri olduğu için Giresunspor'u tercih ettim. Özveriliyiz. Zeminimiz çok kötü. Yeni stadımız bitmek üzere ama 2 aydan önce geçebileceğimizi düşünmüyorum. Bunun dezavatajları var. Pas yapan bir takımız. Bu yüzden olmuyor. Zeminimiz sürprizlerle dolu. Kaleciler için de pas yapmaya yönelik futbol oynayan takım için de maalesef sorun. Bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Hedefi olan bir başkan ve yönetim var. Giresunspor'u tercih ettiğim için mutluyum. Bir üst lige çıkmak istiyoruz. Bunun altyapısını oluşturan bir kulüpteyim" ifadelerini kullandı.

"VAR, TFF 1. Lig'de de olmalı"

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ümit Özat'ın, 'Bu lige değer verilmiyor. VAR sistemi TFF 1. Lig'de de olmalı' yorumuyla ilgili olarak da Tolgahan "VAR sistemi çok önemli. Ümit Özat'ın söylediklerine yüzde yüz katılıyorum. VAR'a alışkın bir kaleciyim. Hakemlerin de şanssızlığı var. TFF 1. Lig'de bu futbolcuların emekleri biraz çalınıyor gibi oluyor. Hakemleri suçlamıyorum. Süper Lig'de tekrar tekrar izleyip karar verebiliyorlar. VAR, TFF 1. Lig'de de olmalı" açıklamasını yaptı.