Ramazan Bayramı'nı unutmadılar! İşte kutlama mesajları...

Spor dünyasından birçok önemli isim Ramazan Bayramı sebebiyle kutlama mesajları yayınladı. İşte, Ramazan Bayramı kutlama mesajları...
15 Haziran 2018 02:48- Son Güncelleme - 15 Haziran 2018 00:38
Google news abonelik

Spor dünyasından birçok önemli isim Ramazan Bayramı için kutlama mesajları yayınladılar. İşte  mesajlar...

Ali Koç'tan bayram mesajı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Koç, sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan mesajında, "Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar; ülkemize ve büyük Fenerbahçe ailemize birlik ve beraberlik içinde, sağlıklı ve huzurlu nice bayramlar dilerim." ifadelerini kullandı.

Osman Aşkın Bak'tan kutlama mesajı...

Osman Aşkın Bak'tan kutlama mesajı...

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Bak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"'Millet olarak hep birlikte idrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayının sonunda mukaddes Ramazan Bayramı'na da beraberce erişmiş bulunuyoruz. Rahmet, merhamet, şefkat ve inançla dolu bir ayı taçlandıran, sevgi ve neşe kaynağı, kutlu bayramımızın bütün milletimiz adına güzelliklere vesile olmasını yüce Allah’tan dilerim. Bakanlığımızın kurulduğu günden beri bilim, kültür, sanat ve sportif faaliyetlerle ulaştığı gençlerimiz, medeniyetlerin el sıkışmasını sağlamakta lokomotif güç olacaktır. Bunun için evvela kendi ecdadlarını, tarihlerini, medeniyetlerini iyi okumaları, tanımaları lazımdır. Bizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için ihtiyacımız olan; gözümüzü kutlu geleceğe, gönlümüzü şanlı mazimize kilitleyerek yapacağımız bir gelecek yürüyüşüdür. İnanıyoruz ki, bu milletin evlatları kendi kültürlerini oluşturan temel taşları iyi öğrenirse, sonra gönüllü bir elçi gibi bu kıymetli yadigârları küresel arenada tanıtma, anlatma fırsatı bulacaklardır. Bayramlarımız da kültür ve değerlerimizin gönül coğrafyamızı yeşerten, bir takvim yaprağı arasında unutulmayacak kadar kıymetli ve mühim temel taşlarıdır. Bayramlarımızın vesile olduğu ziyaretleşme, hediyeleşme ve sıla-i rahim gibi gelenekler bu topraklarda bin yıldır kardeşliğin pekişmesine, küslüklerin sona ermesine ve beraberliğimizin devamına vesile olmaktadır. Bu bayramın da nice güzelliklerin yaşandığı, kavuşmanın, buluşmanın, birlik ve beraberliğin hakiki anlamda karşılık bulduğu bir bayram olmasını tüm kalbimle temenni ediyor; aziz milletimizin mübarek Ramazan Bayramlarını gönülden kutluyorum.''

Galatasaray'dan bayram kutlaması...

Galatasaray'dan bayram kutlaması...

Galatasaray Kulübü, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

"Kırgınlıkların unutulacağı; hoşgörü, paylaşma ve kardeşlik duygularının her zamankinden daha yoğun hissedileceği bir Ramazan Bayramı'nın daha mutluluğunu yaşamaktayız. Birliğin, bereketin ve dayanışmanın tezahürü olan Ramazan Bayramınızın bu vesile ile ülkemize, camiamıza ve tüm islam alemine hayırlı olmasını temenni ediyor; huzur, sağlık ve mutluluk dolu bir bayram diliyoruz."

Beşiktaş'tan bayram mesajı...

Beşiktaş Kulübü Ramazan bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İşte o mesaj...

TFF 

TFF 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 'Ramazan Bayramınız kutlu olsun' başlığı ile yaptığı paylaşımda, "Sevginin, saygının, hoşgörünün ve dayanışmanın pekişmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin temel unsurlarından Ramazan Bayramı'na bir kez daha kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu olarak Ramazan Bayramı'nın tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyor; futbol ailesinin ve vatandaşlarımızın bayramını kutluyoruz" ifadeleri yer aldı.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün resmi sitesinden Ramazan Bayramı nedeniyle, "Mesajında bayramların huzur ve iyiliğin hakimiyetinde geçen, insanın ve toplumun ruh iklimini güzelleştiren özel günler olduğunu vurgulayan Ağaoğlu'nun taraftarlarımıza özel bir de çağrısı var: "Bayramlar, toplumsal birlikteliğin pekiştiği, huzursuzlukların kaybolduğu milletimizin hafızasında hep güzel anılarla hatırladığımız günlerdir. Ben de bu bayramın tüm camiamız ve halkımız için güzel geçmesini yürekten temenni ediyorum. Bu bayram, taraftarlarımıza özel bir çağrım olacak. Biliyorsunuz bayram günleri yediden yetmişe hepimiz en sevdiğimiz kıyafetleri giymek isteriz. Bayramlıklarımız vardır, özen içinde onları giyiniriz. Henüz birkaç gün önce satışa sunduğumuz yeni sezon formamız, biliyorum ki taraftarlarımızca çok beğenildi. Gelin bu bayram bayramlık formalarımız olsun. Bayramlaşmaya, sevdiklerimizle kucaklaşmaya formalarımızla gidelim. Bayramı Bordo-Mavi renklerle süsleyelim" açıklamalarının olduğu bir mesaj paylaştı.

TBF

TBF

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun federasyonunun resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: 
"Bayramlar; ülke olarak birlik ve beraberliğimizi daha içten duygularla hissettiğimiz, milletimizin manevi değerlerinin ve dayanışma geleneğinin en güzel şekilde yaşandığı günlerdir. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; Ramazan Bayramı'na milli takımlarımızın bizlere bayram sevinci yaşatmak için verdikleri mücadelenin gururu ile giriyoruz. 2019 FIBA Basketbol Dünya KupasıElemeleri'nde yer alan A Milli Erkek Takımımız, Ramazan Bayramı'nın ardından Ukrayna ve İsveç ile oynayacağı maçlarla grup karşılaşmalarını noktalayacak. Ay Yıldızlılarımıza destekleriyle itici güç olan Ankaralı basketbol severlerin, Dünya Kupası yolunda Ankara Spor Salonu'nda oynayacağımız Ukrayna ve İsveç karşılaşmalarında unutulmaz bir atmosfer yaratacaklarına inanıyorum. Tüm halkımızın Ramazan Bayramı'nı kutlarken, aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar diliyorum."

TVF

TVF

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ'ın bayram mesajında ise, "2018 Milli Takımlar faaliyetleri kapsamında yaz dönemi boyunca, her kategoride milli takımlarımız, uluslararası arenada ülkemizi temsil ettiler, etmeye de devam ediyorlar. Bu hafta sonu Çekya'da düzenlenen CEV Altın Avrupa Ligi Dörtlü Finali müsabakaları sonucunda bronz madalya kazanma başarısı gösteren A Erkek Milli Takımımız ile FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde 6'lı Finallere kalma başarısı gösteren A Bayan Milli Takımımızı tebrik eder, bu başarılı sonuçların alınmasında emeği geçen teknik ekibe, sporcularımıza tek tek teşekkür ediyorum. A Bayan Milli Takımımızın, özverili çalışmalarıyla ve aldıkları sonuçlarla finallerde de çok iyi performans sergileyeceğine ve madalyalarla ile döneceklerine dair inancımız tam. Bayram sonrasında da Milli Takımlarımız yoğun bir turnuva dönemine girecek. A Bayan Voleybol Milli Takımımız, FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri'nde ve Akdeniz Oyunları'nda; A Erkek Voleybol Milli Takımımız ise; Akdeniz Oyunları'nda mücadele edecekler. Alt yaş kategorilerinde ise; Milli Takımlarımız, Balkan Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası'nda boy gösterecekler. Öte yandan, Temmuz ayında da ülke olarak önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. 17 Yaş Altı Milli Takımımız, 25-29 Temmuz 2018 tarihlerinde İstanbul'un ev sahipliğinde düzenlenecek 

Yaş Altı Erkekler Balkan Şampiyonası'nda mücadele edecek. Milli Takımlarımızın ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine ve büyük başarılar elde edeceklerine inanıyorum. Eylül ayında ise A Bayan Milli Takımımız, Japonya'da düzenlenecek FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası'na katılacak. A Bayan Milli Takımımızın ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine ve madalya ile döneceklerine inanıyor, takımımıza başarılar diliyorum. Bu turnuvanın bitimiyle lig ve kulüplerimizin Avrupa maçları başlayacak. Heyecanlı bir voleybol sezonu bizi bekliyor. Voleybolumuzu bugünlere taşıyan büyüklerimizin, kulüplerimizin, oyuncularımızın, teknik ve idari kadrolarımızın, il temsilcileri ve hakemlerimizin, sponsorlarımızın, medya mensuplarımızın, voleybol severlerin, TVF çalışanlarının, ülkemiz ve tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı'nı kutlar, dünyada barış, huzur ve refahın egemen olmasını dilerim" ifadeleri yer aldı.