Rashord hükümete mektup yazdı! Çocuklar...

15 Haziran 2020 01:39- Son Güncelleme - 15 Haziran 2020 01:40
Google news abonelik
Rashord hükümete mektup yazdı! Çocuklar...

Manchester United'ın genç forveti Marcus Rashford, İngiliz hükümetinden savunmasız çocuklara okul tatillerinde ücretsiz yemekler sunmaya devam etmesini istedi.

Koronavirüs salgının bir parçası olarak okullar Mart ayında kapatıldığında, okullardaki gıdaya ihtiyaç duyan çocuklara yemek garanti etmek için bir gıda kuponu programı oluşturulmuştu.

Bu sistemin gelecek ay sona ermesiyle ilgili endişelerini dile getiren Manchester United'ın genç yıldızı Marcus Rashford, hükümete bir mektup yazdı.

Rashord mektubunda söz konusu sisteme devam edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Hükümet ekonomiye 'ne gerekiyorsa' yaklaşımı benimsedi. Bugün sizden İngiltere'deki tüm savunmasız çocukları korumak için aynı düşünceyi genişletmenizi rica ediyorum. Onların memnuniyetini duymanızı ve insanlığınızı bulmanızı öneririm. Lütfen yaz tatili süresince yemek çeki düzenini iptal etme kararınızı yeniden gözden geçirin ve uzatmayı garanti edin. Burası 2020'de İngiltere ve bu acil yardıma ihtiyacı olan bir konudur" ifadesini kullandı.

Sosyal projelere olan duyarlılığı bilinen 22 yaşındaki milli oyuncu, Faresahare adlı yardım derneği aracılığıyla 3 milyon çocuğun beslenme ihtiyacını karşılayabilmek için bir haftada 20 milyon Pound (170 milyon TL) toplamıştı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.