• Diğerleri

Recep Terzi kimdir?

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ve adına yapılan paylaşımlarla gündeme gelen Recep Terzi hakkında araştırmalar sürüyor. Bazı vatandaşlar Recep Terzi kimdir ve kaç yaşında gibi araştırmalar yaparken bazı kullanıcılar ise hangi konu hakkında olduğuna dair araştırmalar yapıyor. İşte tüm detaylar...
20 Mayıs 2020 21:35- Son Güncelleme - 21 Mayıs 2020 00:35
Google news abonelik

Recep Terzi, 09.07.1977 yılında İstanbul, Bayrampaşa Sağmacılar'da doğdu. Aslen Bayburtlu olan oyuncu Recep Terzi, ilkokul öğrenimini Kocaeli, Gölcük'te tamamladı. Ardından maddi yetersizlikten dolayı ilkokul beşten sonra okulunu bırakmak zorunda kaldı.

Terzi, ailesine katkıda bulunmak için simit satmış ve ayakkabı boyacılığı yapmıştır. Alüminyum doğrama atölyelerinde çıraklık ve ustalık yapan Oyuncu, 1995 yılı sonrası İstanbul'un Kağıthane İlçesi Gültepe semtine yerleşti. 1997 - 1998 yılları arasında askerlik görevini Bilecik, Nevşehir, Niğde illerinde turizm jandarması olarak tamamladı.

Geçimini taksi ve nakliyat şöförlüğünün yanı sıra tamir, tamirat, alüminyum, dekorasyon işleriyle de sağlayan Recep Terzi, 2014 yılından sonra çocukluğundan süre gelen tiyatroya olan ilgisini özel eğitim kurumlarına ve workshoplara katılarak aktif hale getirdi. Sadri Alışık Kültür Merkezi (tiyatro bölümü) ve Tümay Özokur Atölye'den başarıyla mezun oldu.

Sinema, kamera oyunculuğu, senaryo, özel diksiyon ve sahne dövüş teknikleri eğitimlerine katıldı. Ferhan Şensoy'un yazdığı "Şahlarıda Vururlar" adlı oyununda Behruz ve Yusuf karakterlerini canlandırdı. Arka Sokaklar dizisinde Mücahit, Elif dizisinde Salih karakterine hayat verdi.

Medcezir, Kurtlar Vadisi, Alın Yazım, Muhteşem Yüzyıl gibi bir çok dizide yer aldı. 2016 yılı İBB Şehir Tiyatroları'nda sahne teknisyeni, aksesuar kadrolarında yer almasının ardından Kocaeli Şehir Tiyatroları'nda oyunculuk yapmaya devam etmektedir. (Haberler.com)

Paderborn - Augsburg (0-1) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20