Recep Uçar: "Süper Lig ve Avrupa'da çalışmak istiyorum"

Ümraniyespor Teknik Direktörü Recep Uçar, Ümraniyespor'a gidiş süreci, takımının performansı, kişisel hedefleri ve Abdullah Avcı'nın ekibinden ayrılık sürecini anlattı. Uçar bir gün Süper Lig'de ve Avrupa'da görev almak istediğini söyledi. İşte detaylar...
7 Kasım 2020 00:19- Son Güncelleme - 7 Kasım 2020 10:48
Google news abonelik

Ümraniyespor'un yeni teknik direktörü Recep Uçar gündeme dair özel açıklamalarda bulundu.

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Recep Uçar, "Ben doğma büyüme Ümraniyeliyim. 45 yaşındayım ve 45 yıldır Ümraniye'de yaşıyorum. Abdullah Avcı'nın ekibinde devam etmek istiyordum. Ümraniyesporlu yöneticiler beni takımın başında görmek istediklerini ilettiler. Tanıdığım, bildiğim insanlar yönetimde bulunuyor. Abdullah Hocamla da görüştüm ve görevi kabul ettim.  Dünyada bir teknik direktör değişimi var. Ben şu an 45 yaşındayım. Çok da genç sayılmam. Avrupa'da çok daha genç yaşlarda teknik direktörlük yapan isimler var. Dünyada modern futbol diye bir gerçek var. Yeni diye adlandırılan teknik direktörler bu modern futbol anlayışına yaşı ilerlemiş hocalara göre daha uyumlu olabiliyorlar. Saha kenarında dinamizm gerektiren bir iş yapıyoruz. Yöneticiler de doğal olarak genç ve dinamik antrenörleri tercih ediyorlar diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı ve ekledi:

'Taraftar baskısı yok ama...'

"Her kulübün farklı bir işleyiş tarzı vardır. Ümraniyespor'da taraftar baskısı çok fazla yok. Kulübümüzde taraftar baskısı yok ama sportif başarı beklentisi var. Bu beklenti de görev yapan herkesin üzerinde bir baskı unsuru oluşturuyor. Ümraniyespor; Türkiye Kupası'nda çok ileri turlara gitmiş, Süper Lig'in kapısından dönmüş bir kulüp. Sportif başarı beklentisinin yüksek olması da son derece normal."

'5 oyuncu değişikliği bizim için iyi oldu'

"Teknik ekibim de genç bir ekip. Ekibimde Tayfun Rıdvan Albayrak, Selçuk Mingan, Kerem Hasan Keskin, Şenol Demir ve Can Kaplanoğlu gibi geleceği parlak isimler var. Tutarlı ve erişilebilir bir hedef belirlememiz gerekiyor. Ama bunun için Ocak ayını bekleyeceğiz. Şu anki hedefimiz Ocak ayında kadar alabileceğimiz en yüksek puanı almak. 5 oyuncu değişikliği bizim için iyi bir kural değişikliği oldu. Bizler antrenörler olarak basketbol, hentbol ve voleyboldaki kadar oyuna çok fazla müdahale edemiyorduk. Üç oyuncu değişikliği yeterli olmuyordu. Takımda bazen işleri yolunda gitmeyebiliyor. Beş oyuncu değişikliği hakkı da daha erken soruna müdahale etmemizi sağlıyor. Ben bu kural değişikliğini çok olumlu bulanlardanım."

'Ümraniyespor'da başarılı olmak ilk hedefim'

"Egemen Korkmaz’ın Abdullah Avcı’nın ekibine dahil olacağına dair benim konuşmam doğru olmaz. Hocanın açıklama yapması çok daha doğru olur. Zaten bildiğim kadarıyla da ortada yüzde yüz netleşmiş bir olay yok. Ümraniyespor'da başarılı olmak ilk hedefim. Doğru zamanın geldiğini düşünerek Ümraniyespor’dan gelen teklifi kabul ettim. Ümraniyespor ile beraber büyümek istiyorum. Benim kişisel hedeflerim elbette var. Süper Lig’de çalışmak istiyorum. Avrupa'da takım çalıştırmak istiyorum. Zaten bütün çalışmalarımız ve emeklerimizde bu hedeflerimizi gerçekleştirmek adına."