Red Bull 2025 sezonu kadro planlamasını yaptı! Max Verstappen ve Sergio Perez

Furkan Sönmez
10.04.2024 - 17:04 | Son Güncellenme: 10.04.2024 - 17:23

Formula 1 takımlarından Red Bull, 2025 sezonu ile ilgili yeni pilot kadrosu planını yapmaya başladı ve acele etmeyeceklerini bildirdi. İşte tüm detaylar.

Red Bull 2025 sezonu kadro planlamasını yaptı! Max Verstappen ve Sergio Perez

AJANSSPOR HABER

Formula 1 takımlarından Red Bull, 2025 sezonu ile ilgili pilot kadrosu için planlar yapmaya başladı. Takım, 2025 sezonunda oluşturacağı muhtemel pilot kadrosu için acele etmeyeceğini açıkladı. 

Sergio Perez'in geleceği belirsiz

Red Bull'un Meksikalı pilotu Sergio Perez, ilk 4 yarışta üç kez podyumda yer aldı. Avustralya GP dışında bu sezon iki pilotuyla da podyumlarda yer alan Avusturya takımı, Meksikalı pilotun geleceği ile ilgili henüz resmi bir karar vermedi. Perez, geçen sezona da etkili başlarken sezon ortasında düşüşe geçti ve Formula 1 basınında eleştirilere tutuldu.

Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek

34 yaşındaki tecrübeli pilot Sergio Perez'in Milton Keynes merkezli takımla sözleşmesi sezon sonunda sona erecek. Takım, Perez'le yeni bir sözleşme imzalayıp imzalamama konusunda ise acele etmeyecek. Sky F1'e göre Perez, yeni sezonda Red Bull'da olmayacak. Meksikalı pilotun koltuğu için iki aday ön plana çıktı. İlk isim Fernando Alonso, ikinci isim ise Yuki Tsunoda.

Fernando Alonso Red Bull'a Carlos Sainz...

Aynı kaynağa göre Aston Martin pilotu Fernando Alonso, yeni sezonda Red Bull takımının tulumunu giymeye en yakın adaylardan biri. Aston Martin ise 42 yaşındaki pilotun yerini vatandaşı Carlos Sainz ise doldurmayı planlıyor. Ayrıca Carlos Sainz için pusuda bekleyen başka bir takım ise 2026 yılında gridde yer alacak olan Audi. 

Audi, şu anda Kick Sauber ismini taşıyan takımın ismini 2026 yılında değiştirecek ve bundan sonra Audi ismiyle yarışlarda boy gösterecek. 

Audi hemen, Red Bull beklemek istiyor

2026'da Audi ismi ile Formula 1 dünyasına giriş yapacak olan takım, 2025 sezonunda sürücü kadrosunu şekillendirmek ve gride girmelerine 1 yıl kala pilotlarını takıma adapte etmek istiyor. Sürücü piyasasında çok hareketli zamanlar yaşayan Audi, takıma Carlos Sainz ve Nico Hulkenberg'i katmak istiyor. Red Bull ise yeni sezon için acele etmemek ve kalan diğer yarışlarda da Sergio Perez'in performansını takip etmeyi amaçlıyor. 

İlgini Çekebilir
Aston Martin'de Fernando Alonso'nun geleceği belli oldu!
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler