Red Bull çok mutlu ama Christian Horner...

Furkan Sönmez
03.03.2024 - 16:26 | Son Güncellenme: 03.03.2024 - 16:46

Formula 1 takımlarında Red Bull'un takım patronu Christian Horner, Bahreyn GP sonrası medya mensuplarına yarış hakkında yorumlarda bulundu. İşte tüm detaylar.

Red Bull çok mutlu ama Christian Horner...

AJANSSPOR HABER

Formula 1 takımlarından Red Bull, dün Bahreyn'de düzenlenen sezonun ilk yarışında çifte podyum başarısı gösterdi. Max Verstappen damalı bayrağı en önde gören pilot oldu. Takım arkadaşı Sergio Perez ise 2. sırada yer aldı ve onlara podyumda eşlik eden son pilot Ferrari'nin İspanyol pilotu Carlos Sainz oldu. Red Bull takım patronu Christian Horner, yarış sonrasında F1TV'ye röportaj verdi.

"Sezona inanılmaz bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum"

Yarış sonrasında konuşan Horner, sezona inanılmaz bir başlangıç yaptıklarını ve maksimum puan aldıklarından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Ayrıca, "Piste odaklanmak için buradayız. Sezona inanılmaz bir başlangıç yaptığımızı ve tüm ekibin bunu başardığını düşünüyorum. Bugünkü yarışta Max baskındı ve Checo'nun çok güçlü bir yarış çıkardığını düşünüyorum. Beşinci sıradan gelerek yılın ilk Grand Prix'sinde 1-2 oldul ve maksimum puana ulaştık" dedi.

"Hoş değildi"

Yaşadığı soruşturma olayları ve iddialarla nasıl başa çıktığı sorulan Christian Horner, "Açıkçası, bazı istenmeyen olaylar hoş değildi ama şu anda odak noktamız daha çok otomobiller. Benim odak noktam pistte neler olup bittiği. Bugünkü sonuç, bence tüm ekibin odak noktasının neresi olduğunu gösteriyor. Yolumuza devam ediyoruz" açıklamasını yaptı.

"Bilinmeyen bir kaynaktan gelen..."

Perşembe günü, sıralama turları sırasında anonim bir kullanıcı tarafından önemli kişilere drive doasyı halinde Christian Horner'ın gizli mesajlaşmaları ve fotoğrafları önemli kişilere gitmişti. Konuyla ilgili "Bilinmeyen bir kaynaktan gelen anonim spekülatif mesajlar hakkında yorum yapmayacağım" diye konuşan 50 yaşındaki Britanyalı takım patronu, bu konuyla ilgili başka bir açıklamada bulunmadı.

"Benim odak noktam..."

Yaşanan gelişmelerin spor sektörüne zarar verip vermeyeceği hakkında görüşleri sorulan Red Bull'un tecrübeli takım patronu şu cümleleri kullandı: "İnsanların yazmayı tercih ettiği şeyler hakkında yorum yapamam. Benim odak noktam; takımım, ailem ve etrafımdaki insanlar. Onların tam desteğine sahibim. Benim için önemli olan önüme bakmak ve ilerlemek."

Senin için hazırladığımız haberler