Beşiktaş'ın Yıldızı Nathan Redmond, Türkiye'de Boğa Oldu

Akın Ungan
01.06.2023 - 15:12 | Son Güncellenme: 01.06.2023 - 15:34

Beşiktaş'ın Southampton'dan kiraladığı yıldız oyuncu Nathan Redmond, deprem dönemi ve Fenerbahçe deplasmanında alınan galibiyeti anlattı. İşte detaylar.

Beşiktaş'ın Yıldızı Nathan Redmond, Türkiye'de Boğa Oldu

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş'ın sezon başında kadrosuna kattığı ve performansıyla yıldızlaşan Nathan Redmond, İngiliz basınından Daily Mail'e röportaj verdi.

"Türk halkının kültürünün gücünü gerçekten gördünüz"

"Türkiye'de taarruz eden bir boğa" başlığıyla yayınlanan röportajda 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından Türk halkının dayanışmasına vurgu yapan İngiliz futbolcu, şu ifadeleri kullandı: "Türk halkının kültürünün gücünü gerçekten gördünüz. Bir araya geldiklerini ve birbirlerine yardım etmek için gereken her şeyi yaptıklarını gördünüz"

"Antrenmanda Türk oyuncular odaklanmakta zorlandı"

Redmond, "Deprem sonrasında antrenmanda Türk oyuncular gerçekten odaklanmakta zorlandı. Herkesin depremden etkilenen bölgelerde tanıdıkları vardı. Ligdeki her takım bağış yapmak için bir araya geldi. İnsanları dışarı çıkarıp İstanbul'a getirmek için uçak parası ödedik. Herkes yardım etmenin yollarına dair fikirler getirmek için üzerine düşeni yapıyordu" dedi.

İlgini Çekebilir
Türker, AIPS Ödülü'nü Saran'a armağan etti
Habere Git

"Sahaya oyuncak atıldığında aile ortamını gösterdi"

Sözlerine devam eden yıldız futbolcu, "Bu durum Türkiye'deki büyük kulüplerin durumunu ve neyi temsil ettiklerini anlamama yardımcı oldu. Sahaya oyuncak atıldığında oyuncular taraftarları alkışlamak için duraksadı. 'Vay canına' anlarından biriydi. Kulübün bir parçası olmaktan gurur duyduk. Sahip olunan aile ortamını gösterdi" ifadelerini kullandı.

"Redmond Türkiye'de bir boğa oldu"

"Redmond, Türkiye'de bir boğa oldu. Şenol Güneş ile beraber ışıltılı bir form yakaladı. Son zamanlarda Beşiktaş’ın Türk taraftarı için parlak bir büyünün tadını çıkardı." ifadeleri kullanılan haberde, Redmond sözlerine devam etti.

"Takımdaki birçok oyuncu Fenerbahçe deplasmanında hiç kazanmamıştı"

Redmond, "Misafirperverlik ilk günden itibaren harikaydı ancak Fenerbahçe maçından sonra biraz arttı. Takımdaki birçok oyuncu Fenerbahçe deplasmanında hiç kazanmamıştı. İstanbul'un kafe ve restoranlarında insanlar kibarca elimi sıkmak için yemeğimizi bitirene kadar bekler ve 'Kazandığınız için teşekkür ederim' veya 'Bizim için oynadığınız için teşekkür ederiz' derler" dedi.

İlgini Çekebilir
111 Mehmet Büyükekşi
Habere Git

"Bu durum çılgınca"

İngiliz oyuncu son olarak, "Futbolun, bu ülkedeki insanlar için ne anlama geldiğini anlamamı sağladı. Binlerce kişi meşalelerle, yaklaşık bir saat boyunca şarkı söylüyor. Bu durum çılgınca" şeklinde konuştu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler