Remzi Cinoğlu: "Bursaspor, Beşiktaş'ı gözünde büyütmemeli"

7 Şubat 2019 15:02- Son Güncelleme - 7 Şubat 2019 18:02
Google news abonelik

Bursaspor Kulübü Eski Başkanlarından Remzi Cinoğlu, Beşiktaş ile Bursaspor arasında Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında oynanacak maçı değerlendirdi. Cinoğlu, “Bursaspor, Beşiktaş’ı gözünde büyütmeden iyi mücadele ederek oynamalı” dedi. Ayrıca Cinoğlu, iki kulübün arasının kötü olmaması gerektiğine dikkati çekti.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Remzi Cinoğlu’nun açıklamaları şu şekilde;

"Samet Aybaba'nın suçu yok"

Bursaspor’un oyun yapısı beraberliğe çok yatkın bir oyun yapısı. Oyunu daraltan, rakibi bozan, oynatmayan bir yapıya sahip. Hücum hattında da yetenekli oyuncular yok. Gol atamayınca maçlar genelde berabere bitiyor. Sezon başında bunu söylemiştim. “Bursaspor, oyun düzeni sebebiyle beraberlikler takımı olma yolunda ilerliyor” demiştim. Bunda tabi ki Samet Aybaba’nın bir suçu yok.

"Bursaspor, Beşiktaş'ı gözünde büyütmemeli"

"Bursaspor, Beşiktaş'ı gözünde büyütmemeli"

En son benim dönemimde Beşiktaş’ı yenmiştik. Büyük maçlarda oyuncular çok strese giriyorlar. Çok iyi mücadele edince Bursaspor büyük maçlar kazanabiliyor. Bursaspor’da genel kaptanlık yaptığım dönemlerde genç oyuncularla Galatasaray’ı da Beşiktaş’ı da yenmiştik. Çok çalışmak lazım. Bursaspor, rakibi gözünde büyütmezse kazanabilir.

"Bursaspor taraftarlarının Beşiktaş'a karşı tavrını bazen yanlış buluyorum"

"Bursaspor taraftarlarının Beşiktaş'a karşı tavrını bazen yanlış buluyorum"

Bursaspor taraftarlarının Beşiktaş’a karşı tavrını bazen çok yanlış buluyorum. Kulüpler bir takım maçlara konsantre olur, olamaz. Bursaspor’un böyle bir takıntısı var. Bunu kaldırması gerek. Şampiyon olduğumuz gün Beşiktaş Bursa’ya mağlup oldu. Bu da kasti mi düşünmek lazım. Beşiktaş ile Bursaspor’un arasının kötü olmaması gerekiyor.

"Ben Bursaspor başkanı olsam Aybaba ile devam ederim"

Hocaların kaderini alınan sonuçlar belirliyor. Ben Bursaspor’un başkanı olsam Samet Aybaba ile yola devam ederim. Bursaspor’u iyi analiz etmek lazım. Verdiğin kadro ne, aldığın sonuçlar ne? Samet Aybaba, bugün alması gerekenden fazla puanı aldırmıştır. Samet Aybaba birkaç maç daha kötü gitse bile göndermemek lazım. Mesela; ben Le Guen’i göndermezdim. Futbolcular kötü diye hocayı yolladılar. Bursaspor’un paralarına yazık.