Resmi açıklama:Cristiano Ronaldo, Galatasaray'da oynamak ister

Cüneyt Muharremoğlu
05.12.2022 - 16:14 | Son Güncellenme: 05.12.2022 - 18:50

Transfer haberi... Galatasaray Sportif A.Ş. yöneticisi Nihat Kırmızı, "Bence şartlar oluşursa Ronaldo, Körfez ülkelerinden birinde oynamaktansa Galatasaray'da oynamayı ister" dedi.

Özgür Sancar - AJANSSPOR

Galatasaray Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Nihat Kırmızı Radyospor'da Özgür Sancar'ın programına katılarak flaş açıklamalarda bulundu. Kırmızı, "Şartlar oluşursa Cristiano Ronaldo Körfez ülkelerine yerine Galatasaray'a gelmek istiyor" ifadesini kullandı. 

Ronaldo, Manchester United'dan ayrılıyor

Dünya Kupası öncesi öncesi Ronaldo, kulüp ve teknik direktör Erik ten Hag hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle Manchester United tarafından kadro dışı bırakıldı. İspanyol basını, Cristiano Ronaldo'nun 1 Ocak'tan itibaren Suudi Arabistan Ligi ekiplerinden Al-Nassr forması giyeceğini iddia etti.

"Ronaldo için o rakamları veremeyiz"

Özgür Sancar'ın yayınına bağlanan Galatasaray Sportif AŞ üyesi Nihat Kırmızı, Ronaldo ile sözkonusu haberin sorulması üzerine flaş açıklamalar yaptı. Kırmızı, "Galatasaray'a herkes gelmek ister. Arap kulüplerinde çok büyük rakamlar konuşuluyor. Onları veremeyiz ama çok daha düşük bütçelerle de olsa birçok futbolcu Türkiye'de birinci takım olarak Galatasaray'ı seçiyor" dedi. 

İlgini Çekebilir
Flaş iddia | İspanyol basını Ronaldo'nun yeni takımı duyurdu...
Habere Git

"Ronaldo kolay değil ama her şey olabilir"

Kırmızı, konuşmasına şöyle devam etti:  "Gönlümüzde tabii ki Cristiano Ronaldo gibi bir futbolcuyu taraftarlarımıza seyrettirmek var ama transferin gerçekleşmesi çok kolay değil. Ronaldo'ya Avrupa'dan ve Körfez ülkelerinden gelen çok daha büyük teklifler var. Arada çok büyük farklar var Kolay değil ama her şey olabilir."

Erden Timur'un açıklamasını hatırlattı

Erden Timur'un "Hayal edilemeyecek isimle görüşüyoruz" açıklamasını hatırlatan Kırmızı, "Erden Bey'in söyledikleri doğru. Gönlümüzde her zaman Galatasaray taraftarına en iyisini izletmek var. Bugün ilgimiz olmaz yarın bambaşka şeyler olabilir. Bugün ilgimiz olur yarın çok daha iyisiyle başka şeyler olur" diye konuştu. 

"Şartlar oluşursa Ronaldo Galatasaray'da oynamayı ister"

Galatasaray AŞ yöneticisi konuşmasına şöyle devam etti: "Erken konuşmak transfere zarar verebilir. Ronaldo transferi çok zor.  Bence şartlar oluşursa Ronaldo da Körfez ülkelerinden birinde oynamaktansa Galatasaray'da oynamayı ister."

İlgini Çekebilir
Arda Turan ve Semih Kaya'dan flaş paylaşım!
Habere Git

"Arda Turan'a kapılarımız açık"

Nihat Kırmızı, Arda Turan'ın Galatasaray teknik ekibine gireceğine dair haberler için de bir açıklama yaptı. "Arda Turan Galatasaray'ın evladı. Her zaman kapılarımız açık" diyen Kırmızı, kararı başkan Dursun Özbek ve teknik kadronun vereceğini söyledi. 

"Arda Turan Galatasaray'a çok şey katacak"

Kırmızı, Arda Turan için şöyle konuştu: "Gelecekte Galatasaray'a çok şey katacak. Galatasaray'de yetişen teknik direktörler Türkiye çapında, Avrupa çapında oluyor. Arda Turan futbolu çok iyi bilen dünyanın en iyi takımlarında oynamış biri.. Arda Turan'ın çok başarılı olduğunu  göreceğiz."

Kırmızı: Direkt Galatasaray Ronaldo'ya gelmek istiyor gibi bir söylemim olmadı

"Bence şartlar oluşursa Ronaldo da Körfez ülkelerinden birinde oynamaktansa Galatasaray'da oynamayı ister" diyen Nihat Kırmızı, Radyospor'da söylediği sözlerin bazı sosyal medya hesaplarında çarpıtılması üzerine bir açıklama yaptı.  Direkt olarak "Ronaldo Galatasaray'a gelmek istiyor" bir söyleminin olmadığını belirten Kırmızı şunları söyledi: "Bugün Katar’daki Dünya kupası'nda olmam vesilesiyle Radyospor’a bağlanarak program yorumcususu Özgür Sancar’la yaptığım kısa sohbette 'Ronaldo Galatasaray’a gelmek istiyor' gibi bir ifadem olmamıştır. Neden olduğu anlaşılamayan biçimde sosyal medyada böyle bir ifade kullandığım yazılmaktadır. Bu haberler ve paylaşımlar tamamen gerçek dışıdır. Bu tür haberlere itibar edilmemesini rica ederim."

Senin için hazırladığımız haberler